• Uwaga kierowcy - od 14 listopada nowa organizacja ruchu

 • Sztafeta 11.11.11.11.19 za nami

 • Piotr Wasilewski będzie nowym radnym powiatowym

 • Czeka nas podwyżka opłat i obowiązek segregacji

 •    13 stycznia w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach odbył się etap parkowy X edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Przystąpiły do niego czteroosobowe drużyny z Dubeninek, Grabowa, Gołdapi i Żytkiejm, reprezentujące poszczególne gimnazja. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę przyrodniczą i znajomość parków krajobrazowych Polski.

   

   

  Zwyciężyła drużyna z Gimnazjum w Dubeninkach w składzie: Anna Barbara Ekman, Urszula Łazarowicz, Marta Olga Ołów i Karol Sidorek, będąca pod opieką Anny Krygier i Anny Ołów. Gratulujemy! Już czwarty rok z rzędu uczniowie tej właśnie szkoły będą reprezentować nasz park na etapie wojewódzkim w Olsztynie. Tam powalczą z pięcioma drużynami reprezentującymi pozostałe parki krajobrazowe Warmii i Mazur o przejście do finału krajowego.

  Nagrody książkowe dla zwycięzców etapu parkowego konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Gołdapi. Komisja przyznała także nagrody dwóm osobom, które uzyskały najwyższe wyniki indywidualne w konkursie. Okazały się nimi być uczennice ze zwycięskiej drużyny: Anna Barbara Ekman i Urszula Łazarowicz.

  Więcej informacji o konkursie oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie internetowej parku.


  fot. Piotr Hryniewiecki


  kalendarz wydarzeń
  Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  15
  18
  19
  21
  25

  RAZEM BEZPIECZNIEJ

  Wyszukiwarka

  Loading