Wczoraj w Żytkiejmach odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorsko-Inscenizacyjny pt. „Idzie zima", organizowany przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. Konkurs adresowany był do dzieci przedszkolnych oraz uczniów z klas I-III szkół podstawowych.

Recytatorskie zmagania z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W tym roku do konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczestników, bo aż 67 dzieci ze szkół podstawowych z Jabłońskich, Dubeninek, Żytkiejm oraz nr 1 i nr 2 z Gołdapi, a także z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi. Dla niektórych uczestników był to pierwszy publiczny występ, dlatego należą im się szczególne słowa uznania.

 

 

Komisja nagrodziła 20 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsca zdobyli: Paulina Krzykwa z SP1 w Gołdapi, Gabriela Giczewska i Janusz Stepanik z SP2 w Gołdapi. Drugie miejsca zajęli: Marta Stepanik z SP 2 w Gołdapi oraz Katarzyna Karmiłowicz i Weronika Brodowska z SP w Jabłońskich. Trzecie miejsca przyznano Wiktorii Łyp, Abigajl Piekoszewskiej, Katarzynie Fiodorowicz i Patrycji Ulewicz z SP2 w Gołdapi. Wyróżnienia otrzymali: Maja Laskowska i Luiza Karaszewska z SP w Jabłońskich, Emilia Krauze z SP w Dubeninkach, Natalia Świtaj z SP w Żytkiejmach, Daria Stalewska, Maja Nowikowska i Jakub Sewioło z SP1 w Gołdapi oraz Kacper Taudul, Natalia Racis i Tymon Zdancewicz z SP2 w Gołdapi.

Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konkursu na stronie internetowej Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej.


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka