Są miejsca, o których istnieniu wie niewielu. Zapomniany cmentarzyk skryty wśród drzew, ruiny dworu, do których prowadzi stara aleja lipowa, most albo śluza porośnięta mchem. Są też obiekty, które ciągle mijamy, nie dostrzegając ich piękna. Rozłożysty dąb chylący się nad przydrożnym krzyżem lub misterne zdobienia drewnianych okiennic w starym domu. Te miejsca i obiekty tworzą nasz krajobraz kulturowy. Każde z nich opowiada pewną historię. Czym jest bowiem krajobraz kulturowy? To krajobraz kształtowany od wieków przez jego mieszkańców. To krajobraz, w którym widoczna jest historia, kultura i tradycja. Na naszych terenach tworzy go charakterystyczna zabudowa wsi, domy z czerwonej cegły, dawne pałace i parki przypałacowe, obiekty sakralne i cmentarze ewangelickie, dworce, mosty, przydrożne aleje i krzyże. Wszystko harmonijnie zgrane z rzeźbą terenu, jeziorami i lasami. Krajobraz kulturowy często zapomniany i niedoceniany ulega powolnemu niszczeniu. Odkryj jego uroki dla siebie i dla innych. Stwórz blog i podziel się swoimi przemyśleniami, obserwacjami i doświadczeniami.

 

 

1 października pod hasłem „Krajobraz kulturowy, którego nie znacie" rusza konkurs na prowadzenie bloga. Jego organizatorem jest Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Swój udział należy zgłosić poprzez dostarczenie do parku wypełnionego formularza zgłoszenia w terminie do 7 dni od założenia bloga. Szczegółowy regulamin dostępny jest u organizatora (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Do wygrania są: odtwarzacz mp3, pendrive'y, akcesoria komputerowe i publikacje książkowe. Serdecznie zapraszamy do udziału.


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka