Loading
 
 


W hali sportowej Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego odbył się wczoraj I Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora OSiR „Renifer". W rywalizacji wzięły udział 4 zespoły: Giżycko I, Giżycko II, Węgorzewo i Gołdap „Renifer". Po kilkugodzinnej rywalizacji turniej wygrała ekipa Giżycko II.

Wyniki:

 • Węgorzewo - Giżycko II - 0:3 (20:25, 14:25, 18:25)
 • Gołdap „Renifer" - Giżycko I - 0:3 (16:25, 15:25, 17:25)
 • Giżycko I - Giżycko II - 1:2 (16:25, 13:25, 25:23)
 • Węgorzewo - Gołdap „Renifer" - 3:0 (25.15, 25:15, 25:15)
 • Gołdap „Renifer" - Giżycko II - 0:3 (20:25, 12:25, 21:25)
 • Giżycko I - Węgorzewo - 2:1 (25:20, 22:25, 25:20)

Klasyfikacja końcowa:

 1. Giżycko II
 2. Giżycko I
 3. Węgorzewo
 4. Gołdap „Renifer"

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Kamil Stażewski (Giżycko II), zaś najlepszym libero Wojciech Pieńczykowski (Giżycko I).

Turniej miał też charakter charytatywny. Organizatorzy postanowili bowiem włączyć sie do akcji pomocy 7-letniej Joanny Ślużyńskiej. Dziewczynka, o której pisaliśmy w październiku, jest częściowo sparaliżowana. Jej rodzice marzą o zakupie specjalnego urządzenia, które nie tylko pozwoli dziewczynce chodzić, ale nawet wychodzić na podwórko i spacerować. Kosztuje ono jednak aż 30 tysięcy złotych. Rodzicom Joasi udało się porozumieć z firmą skupującą plastikowe nakrętki. Zaoferowała ona znacznie wyższą cenę od rynkowej. Po przeliczeniu wyszło, że firma sfinansuje zakup wózka po zebraniu 30 ton nakrętek. To dużo, ale daje jednocześnie rodzicom Joasi nadzieję na zakup sprzętu.

 

 

Dzięki uprzejmości producenta urządzenia i odroczeniu przez niego płatności, Joasia może już z niego korzystać. Rodzice dotychczas przekazali na jego konto połowę kwoty. Brakuje więc jeszcze 15 tysięcy złotych. Suma ta na pewno się zmniejszy po wczorajszym turnieju.

W czasie jego trwania przeprowadzone zostały licytacje gadżetów związanych przede wszystkim z siatkówką. Do kupienia były otrzymane od różnych zespołów m.in.: piłki z popisami zawodników z AZS UWM Olsztyn i ZAKSA Kędzierzyn Koźle, oryginalne koszulki ZAKSA Kędzierzyn Koźle i SKRY Bełchatów, oraz zestaw sportowy Jastrzębskiego Węgla (koszulka Pawła Abramowa, szalik klubowy i proporzec). Na licytacji dostępne były też: piłka z podpisami zawodników BKS Bielsko Biała, przekazana przez Pawła Bartoszuka, „Wielka księga polskich uzdrowisk" od Jacka Morzego i oryginalny, australijski bumerang od Marka Mirosa.

Dzięki licytacjom udało się zebrać 3655,81zł. Najbardziej aktywnym kupującym był Zdzisław Galiński. Gołdapski przedsiębiorca nigdy nie szczędził pieniędzy na pomoc potrzebującym. Tak samo było i tym razem.

Przez prawie cały czas trwania turnieju zbierane były również plastykowe nakrętki. Zajmowała się tym młodzież z Próbnej Drużyny Harcerskiej „Nadzieja" przy SP1. Łącznie zebrano kilkaset kilogramów. Najwięcej, bo po sześć worków, przekazali uczniowie SP1 i Przedszkola nr 2 w Olsztynie.

Na turnieju obecni byli Joasia i jej rodzice. Za naszym pośrednictwem przekazują Państwu podziękowania za okazane serce.

Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, zaś sponsorami: Agnieszka i Robert Białeccy, Tomasz Słowikowski, Zdzisław Galiński, Gicor Sp. z o .o., Zbigniew Pasiuk i Studio Reklamy „Grafix". Patronem medialnym był Portal GOLDAP.INFO.

Marek Kuskowski, dyrektor OSiR
Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim, dzięki którym turniej był to nie tylko wydarzeniem sportowym, ale przyniósł także radość młodej, poszkodowanej przez los Joasi. Dziękuję zawodnikom, sponsorom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w licytacjach. Dziękuję uczniom, nauczycielom i wychowawcom, dzięki którym zebrano kilkaset kilogramów nakrętek. Dziękuję też innym osobom, dzięki którym odbyła się ta impreza.

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
 • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
 • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
 • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
 • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
 • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
 • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
 • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

z życia Gołdapi

kalendarz wydarzeń
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
8
9
11
14
20
23
25
26
30
logowanie
Reklama
Ostatnie komentarze
 • A. Juchniewicz będzie kandydował na burmistrza

  ~Gołdapiak
  Mój głos ma . Porządny człowiek, ojciec i mąż. Nie jest materialistą , naprawdę dobra rodzina , nie zepsuta naszym przekupnym światem. Pozdrawiam ...

  Czytaj więcej...

   
 • O prawie 100km/h za dużo

  ~Paweł
  Ja to dobrze, że mamy takich praworządnych, nienagannych i sprawiedliwych radnych. Zart! Ktoś tu ma obsesję...

  Czytaj więcej...

   
 • O prawie 100km/h za dużo

  ~Iza
  Co się tak tego Pana Andrzeja Ciołka się czepiacie??? co wam ten człowiek zawinił?już to nie pierwszy raz gdy ktoś pierdoli głupoty na temat tego Pana!

  Czytaj więcej...

   
 • O prawie 100km/h za dużo

  ~mieszkaniec2
  Nie no Andrzej Ty jesteś mistrzem jednak. "z wielką predkością" .Naprawdę zawrotną była, nie ma co. Poza tym wsadz sobie te swoje opowieści w swoje ...

  Czytaj więcej...

   
 • A. Juchniewicz będzie kandydował na burmistrza

  ~Seba
  Czy PiS nie ma lepszego kandydata? Ten gwarantuje pewną przegraną.

  Czytaj więcej...