GOŁDAP. Za nami kolejna edycja „sztafety jedenastek” – wydarzenia zorganizowanego w centrum Gołdapi przez Stowarzyszenie „Partnerstwo Sztuk” z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ta pozarządowa organizacja organizuje sztafetę 11.11.11.11.** (ostatnie dwie cyfry określają rok) od 2011 roku.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 od startu grupy Rowerowa Gołdap. Ze sztafetowym serduszkiem rowerzyści pokonali kilka kilometrów ulicami miasta. O 10:19 sztafetowe serduszko przejęli biegacze z grupy „Łowców Przygód”. Po ich powrocie była rozgrzewka i o 11:11 rozpoczęła się sztafeta wszystkich chętnych, którzy w dowolnym tempie pokonywali kilkudziesięciometrowy odcinek po północnej stronie pl. Zwycięstwa. O 12:00 wspólnie zaśpiewany został hymn państwowy. Wśród uczestników sztafety rozlosowane zostały drobne upominki.

Jak informuje organizator, sztafeta to wyjątkowy typ wydarzenia kulturalnego promujący nowoczesną formę patriotyzmu i wolontariat angażujący i integrujący całą społeczność lokalną, ukazujący alternatywny sposobu spędzenia wolnego czasu.


fot. Urząd Miejski w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka