Takiej ilości zawodników na XVI Konkursie Krzyku chyba nikt się nie spodziewał. W ubiegłym roku do rywalizacji zapisały się 169 osoby, w tym roku aż 297 (143 panie i 154 panów)! Jak co roku uczestnicy byli zarówno byli zarówno z różnych miast Polski, jak i ze świata. Impreza odbyła się dziś w Gołdapi w Ośrodku Wypoczynkowym „Leśny Zakątek" na Jeziorem Gołdap.

W kategorii kobiet z wynikiem 138,9dB wygrała Paulina Sakowicz z Warszawy. Drugie miejsce zajęła Barbara Ostaszewska z Białegostoku (138,8dB), trzecie Paula Jadeszko z Gołdapi (138,7dB). Jak że organizatorzy przygotowali nagrody dla pierwszych pięciu zawodników i zawodniczek, a kolejny wynik (138,6dB) uzyskały trzy krzykaczki, potrzebna była dogrywka. Najlepiej w niej krzyczała Dagmara Stanek z Sopotu, która zajęła czwarte miejsce. Piąte przypadło Ewelinie Galińskiej z Gołdapi, a szóste Natalii Dadurze, także z Gołdapi.

 

 

W kategorii mężczyzn najlepszy rezultat uzyskali Mirosław Mańkowski z Ornety i Jarosław Raczyński z Pruszkowa - po 138,7dB. Tu także potrzebna była więc dogrywka. Lepszy wynik uzyskał w niej pan Mirosław i to on został zwycięzcą konkursu w kategorii mężczyzn. Trzecie miejsce zajął Paweł Mozalewski (Gołdap, 138,6dB), czwarte Andrzej Szumlański (Banie Mazurskie, 138,5dB), piąte Roman Gajdamowicz (Szczecin, 138,3dB).

Najlepsze piątki w obu kategoriach otrzymały bardzo atrakcyjne nagrody. Organizatorzy przygotowali też nagrody w dodatkowych kategoriach. Otrzymali je:

  • Maciej Wachowski z Wrocławia - był uczestnikiem konkursu, który przyjechał z najdalszej części kraju
  • Jan Datta ze Szczecina - był najstarszym uczestnikiem konkursu (60lat)
  • Dawid Simonelli z Italii - był uczestnikiem z zagranicy, który się pierwszy zapisał do startu w konkursie

W trakcie imprezy odbył się również konkurs na najładniejszy wiersz o „Leśnym Zakątku" i konkursie krzyku. Jury najwyżej oceniło ten, który napisała Halina Słomka z Gołdapi. Drugie miejsce zajęła Dagmata Stanek z Sopotu, a trzecie Natalia Grudzińska z Gołdapi.

W przerwie między konkursem kobiet i mężczyzn odbyła sie loteria fantowa, w której każdy los był wygrywający. Nagrodą główną był w niej odkurzacz. Dzieci zabawiał klaun Jarosław Olszewski. Organizatorzy przygotowali też darmowy bigos dla dorosłych i lizaki dla dzieci.

Organizatorami XVI Konkursu Krzyku byli Gołdapska Rada Sportu i Kompleks Wypoczynkowy „Leśny Zakątek". Imprezę prowadził znany gołdapianom Stanisław Luty. Nad poprawnością jego przebiegu oraz badaniem natężenia krzyku czuwały panie ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ełku. Patronat honorowy na konkursem objął wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski. Patronem medialnym był Portal GOLDAP.INFO

Sponsorzy XVI Konkursu Krzyku

Ośrodek Wypoczynkowy Leśny Zakątek, Iryd, Gomar Zbigniew Godlewski, NC Kopery, Urząd Miejski w Gołdapi, Piekarnia Cymes, AISKO Warszawa, Spółdzielnia Mieszkaniowa, Sklep Wędkarz Tomasz Wesołowski, Torfex, Kopernik - Toruń WUTEH, Bar El-Gredo, Pizzeria Bambola, Rotor, Marek Chilicki, Sklep Almark, Zajazd Jurand, Sklep Figaro, CPRG, JBM Michalski, Krzysztof Białokozowicz, PSS Społem, Rolplon, Sklep Urwis, Bar Jędruś, Restauracja Matrioszka, Restauracja Turystyczna, Biuro Rachunkowe Skala, Baz-Gum, Mat-Bud, Usługi Budowlane Tadeusz Wojtala.


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

kalendarz wydarzeń

Wyszukiwarka

Loading