Loading
 
 


Takiej ilości zawodników na XVI Konkursie Krzyku chyba nikt się nie spodziewał. W ubiegłym roku do rywalizacji zapisały się 169 osoby, w tym roku aż 297 (143 panie i 154 panów)! Jak co roku uczestnicy byli zarówno byli zarówno z różnych miast Polski, jak i ze świata. Impreza odbyła się dziś w Gołdapi w Ośrodku Wypoczynkowym „Leśny Zakątek" na Jeziorem Gołdap.

W kategorii kobiet z wynikiem 138,9dB wygrała Paulina Sakowicz z Warszawy. Drugie miejsce zajęła Barbara Ostaszewska z Białegostoku (138,8dB), trzecie Paula Jadeszko z Gołdapi (138,7dB). Jak że organizatorzy przygotowali nagrody dla pierwszych pięciu zawodników i zawodniczek, a kolejny wynik (138,6dB) uzyskały trzy krzykaczki, potrzebna była dogrywka. Najlepiej w niej krzyczała Dagmara Stanek z Sopotu, która zajęła czwarte miejsce. Piąte przypadło Ewelinie Galińskiej z Gołdapi, a szóste Natalii Dadurze, także z Gołdapi.

 

 

W kategorii mężczyzn najlepszy rezultat uzyskali Mirosław Mańkowski z Ornety i Jarosław Raczyński z Pruszkowa - po 138,7dB. Tu także potrzebna była więc dogrywka. Lepszy wynik uzyskał w niej pan Mirosław i to on został zwycięzcą konkursu w kategorii mężczyzn. Trzecie miejsce zajął Paweł Mozalewski (Gołdap, 138,6dB), czwarte Andrzej Szumlański (Banie Mazurskie, 138,5dB), piąte Roman Gajdamowicz (Szczecin, 138,3dB).

Najlepsze piątki w obu kategoriach otrzymały bardzo atrakcyjne nagrody. Organizatorzy przygotowali też nagrody w dodatkowych kategoriach. Otrzymali je:

 • Maciej Wachowski z Wrocławia - był uczestnikiem konkursu, który przyjechał z najdalszej części kraju
 • Jan Datta ze Szczecina - był najstarszym uczestnikiem konkursu (60lat)
 • Dawid Simonelli z Italii - był uczestnikiem z zagranicy, który się pierwszy zapisał do startu w konkursie

W trakcie imprezy odbył się również konkurs na najładniejszy wiersz o „Leśnym Zakątku" i konkursie krzyku. Jury najwyżej oceniło ten, który napisała Halina Słomka z Gołdapi. Drugie miejsce zajęła Dagmata Stanek z Sopotu, a trzecie Natalia Grudzińska z Gołdapi.

W przerwie między konkursem kobiet i mężczyzn odbyła sie loteria fantowa, w której każdy los był wygrywający. Nagrodą główną był w niej odkurzacz. Dzieci zabawiał klaun Jarosław Olszewski. Organizatorzy przygotowali też darmowy bigos dla dorosłych i lizaki dla dzieci.

Organizatorami XVI Konkursu Krzyku byli Gołdapska Rada Sportu i Kompleks Wypoczynkowy „Leśny Zakątek". Imprezę prowadził znany gołdapianom Stanisław Luty. Nad poprawnością jego przebiegu oraz badaniem natężenia krzyku czuwały panie ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ełku. Patronat honorowy na konkursem objął wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski. Patronem medialnym był Portal GOLDAP.INFO

Sponsorzy XVI Konkursu Krzyku

Ośrodek Wypoczynkowy Leśny Zakątek, Iryd, Gomar Zbigniew Godlewski, NC Kopery, Urząd Miejski w Gołdapi, Piekarnia Cymes, AISKO Warszawa, Spółdzielnia Mieszkaniowa, Sklep Wędkarz Tomasz Wesołowski, Torfex, Kopernik - Toruń WUTEH, Bar El-Gredo, Pizzeria Bambola, Rotor, Marek Chilicki, Sklep Almark, Zajazd Jurand, Sklep Figaro, CPRG, JBM Michalski, Krzysztof Białokozowicz, PSS Społem, Rolplon, Sklep Urwis, Bar Jędruś, Restauracja Matrioszka, Restauracja Turystyczna, Biuro Rachunkowe Skala, Baz-Gum, Mat-Bud, Usługi Budowlane Tadeusz Wojtala.

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
 • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
 • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
 • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
 • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
 • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
 • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
 • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

z życia Gołdapi

kalendarz wydarzeń
Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
10
17
18
23
24
25
26
27
28
30
31
logowanie
Reklama
Ostatnie komentarze
 • Konkurs „Działaj Lokalnie 2018” rozstrzygnięty

  ~Reagan
  canadian-prices-pharmacy.net/.../antabuse (https://canadian-prices-pharmacy.net/product/general-health/antabuse/) canadian-prices-pharmacy.net/.../motrin ...

  Czytaj więcej...

   
 • To będą kolejne przebudowane ulice?

  ~Kazik
  Burmistrz to, burmistrz tamto - kampania wyborcza w pełni.

  Czytaj więcej...

   
 • Jarmarki co tydzień?

  ~helena
  Witam jutro wyjeżdżam do Gołdapii, czy jest szansa zobaczyć jakiś targ staroci?? lub w okolicy.Dziękuję

  Czytaj więcej...

   
 • Popłynęły pobocza

  ~malarz
  Józek, widzę masz pojęcie o drogach jak PiS o demokracji. Co ma burmistrz do wykonania technicznego drogi? Czekaj zawsze na następcę to żadnej drogi w ...

  Czytaj więcej...

   
 • Popłynęły pobocza

  ~Józek
  Burmistrzu to twoja wina co dzieje się z tą drogą, robiłeś na łeb i szyję to teraz masz miałeś parcie. Nie zabieraj się za inne drogi poczekajmy na ...

  Czytaj więcej...