Z inicjatywy Jana Stecia w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się dziś drugi w ostatnich miesiącach koncert charytatywny. Tym razem zbierano pieniądze na opłacenie rehabilitacji dla nastoletniej gołdapianki Emilii Kramkowskiej. Na scenie za darmo wystąpił znany konferansjer i kabareciarz Piotr Bałtroczyk. Przez ponad godzinę zabawiał zgromadzoną publiczność różnymi opowieściami.

 

 

W przerwie jego występu odbyły się licytacje rzeczy i talonów na usługi, podarowanych przez różne firmy i osoby prywatne. Najwyższą cenę uzyskał medal, który poseł Tadeusz Iwiński otrzymał od Jana Pawła II. Za pośrednictwem państwa Kramkowskich za 2 tysiące kupiła go firma MFP z Szamotuł. Bardzo wysokie ceny uzyskały też wędka z włóka węglowego wraz kołowrotkiem (600zł) oraz książka „Pan Tadeusz" (600zł). Najbardziej aktywnym i jednocześnie jak zawsze hojnym licytującym był Zdzisław Galiński, gołdapski przedsiębiorca, właściciel m.in. Ośrodka Wypoczynkowego „Leśny Zakątek". Łącznie z licytacji pozyskano 6320zł. Po zsumowaniu wpływów z biletów łącznie dochód z koncertu wyniósł 10,3 tysiąca złotych.

Przed licytacjami na scenie wystąpili Nelly Wylot i Jarosław Kwasiborski, założyciele powstałego w sanatorium Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży oraz jednocześnie rehabilitanci. Opowiedzieli oni o tym, jakim sprzętem dysponują oraz jakie efekty pracy z Emilią w czasie rehabilitacji chcieliby uzyskać. Zaprezentowany też został krótki film zrealizowany przez Piotra Wasilewskiego, w którym pokazano, jak wygląda rehabilitacja Emilii.

Jak zapowiedział na zakończenie koncertu Jan Steć, w tym roku był to ostatni koncert charytatywny z jego inicjatywy. Dodał też, że Piotra Bałtroczyka na pewno w Gołdapi jeszcze zobaczymy.


więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO


kalendarz wydarzeń
Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
7
10
11
13
19
21
23
24
25
26
27
28

Wyszukiwarka

Loading