Loading
 
 


Wczoraj gołdapianie odwiedzili Litwę zupełnie za darmo, bez biletów ani zbędnych bagaży. Przedostatnią już odsłonę „Kulturalnej Podróży Bez Granic" poprowadzili litewscy artyści. Późnym, niedzielnym popołudniem w parku miejskim wystąpiła kapela z miejscowości Slavikai, która gra już 13 lat. Muzycy zaprezentowali się po raz pierwszy w swoich nowych barwnych strojach. Zatańczył także „Pyne", dziecięcy zespół tańca ludowego, istniejący od 16 lat i liczący łącznie 40 osób. W występach jednak wzięła udział tylko młodsza grupa artystów tego zespołu. Zaprezentowała się też „Šypsena" - Studio Cyrkowe Sakiaiskiego Centrum Kultury - która wywarła na widzach największe wrażenie. Występy grup przeplatały się ze sobą tworząc litewski nastrój i ukazując namiastkę tradycji ich ojczyzny. Dom Kultury zwykł przygotowywać widzom pyszne niespodzianki na niedzielne popołudnia. Tym razem jednak goście przywieźli ze sobą poczęstunek, którym okazały się wyśmienite litewskie sery. Świetna zabawa, uśmiechy na twarzach, dobre nastroje i zachwyt talentem artystów sprawiły, że niedzielny wieczór długo nie da o sobie zapomnieć. Szczególnie zważając na fakt, iż wczorajsza podróż bez granic trwała blisko dwie godziny.

 

 


więcej zdjęć na www.facebook.com/PORTALGOLDAPINFO

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

kalendarz wydarzeń
Pn Wt Śr Cz Pt So N
11
12
14
16
18
22
23
26
27
28
29
30
31
logowanie
Reklama