Zbliża się 1 listopada, dzień Wszystkich Świętych. To czas, w którym odwiedzamy groby swoich bliskich na cmentarzach.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi informuje: od wtorku 31 października gołdapscy policjanci włączą się w ogólnopolskie działania prewencyjno – kontrolne pn. „Wszystkich Świętych 2023”.

W tym szczególnym czasie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wspierani przez kolegów z innych służb zadbają o spokojny przebieg tego święta. Wspólnie będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. Z uwagi na zwiększone natężenie ruchu pieszych i pojazdów patrole zadbają o utrzymanie płynności ruchu. Kierujący muszą liczyć się z czasową zmianą organizacji ruchu i bezwzględnie stosować się do oznakowania. Mundurowi zapowiadają reagowanie na nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego.

Spodziewane utrudnienia w ruchu wystąpią :
- na drodze krajowej nr 65 na odcinku Gołdap przejście graniczne z Federacją Rosyjską w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej,
- na drodze wojewódzkiej W-651 w miejscowości Dubeninki – cmentarz przy ul. Dębowej,
- na drodze wojewódzkiej W-650 trasa Gołdap – Grabowo, cmentarz w Grabowie.

W rejonie cmentarza przy ul. Gumbińskiej parking samochodowy znajduje się na ulicy Zadumy.
Nie będzie możliwe parkowanie pojazdów na drodze dojazdowej do parkingu.

W Grabowie miejsca parkingowe znajdować się będą w okolicy cmentarza oraz na parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można parkować również na placu parkingowym w pobliżu miejscowej szkoły.

W Dubeninkach miejsca parkingowe znajdować się będą przy cmentarzu, Urzędzie Gminy jak również na parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można parkować na bocznej drodze znajdującej się za cmentarzem komunalnym.

Przypominamy że na drodze krajowej nr 65 w kierunku przejścia granicznego z Federacją Rosyjską w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej, jak również na drodze wojewódzkiej W-651 w miejscowości Dubeninki przy cmentarzu na ul. Dębowej będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się i postoju oraz ograniczenie prędkości. Należy więc bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów kierujących ruchem oraz znaków drogowych,gdyż każde przewinienie będzie przez funkcjonariuszy egzekwowane.
https://goldap.policja.gov.pl/o07/aktualnosci/112229,Policyjne-dzialania-Wszystkich-Swietych-2023.html?

Urząd Miejski w Gołdapi