Ponad milion złotych może trafić do naszej gminy na potrzeby dzieci i młodzieży ale także dorosłych. To w ramach proponowanego gminom przez rząd programu profrekwencyjnego w niedzielnych wyborach do Sejmu i Senatu.

Specjalne pieniądze można będzie przeznaczyć nie tylko, place zabaw i kluby sportowe, ale także na remizy OSP, Koła Gospodyń Wiejskich, biblioteki i inne pomysły zaproponowane przez mieszkańców.

Wystarczy uzyskać najlepszą frekwencję w powiecie w niedzielnych wyborach. Pójdźmy zatem jak najliczniej do urn wyborczych.

Zgodnie z komunikatem rządu, gminy do 20 tys. mieszkańców (a taką jest gmina Gołdap), które osiągną największą frekwencję w powiecie, otrzymają milion złotych na budżet obywatelski. Te środki będą mogły być wykorzystane zgodnie z wolą mieszkańców. Oprócz tego na dodatkowe środki mogą liczyć gminy do 20 tys. mieszkańców, w których frekwencja przekroczy 60%. Dana gmina otrzyma wtedy:
- 250 tys. zł na rozwój działalności kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych i orkiestr dętych;
- 250 tys. zł dla lokalnego klubu sportowego.

Jest jeszcze Bitwa o remizy. W każdym powiecie (bez miast na prawach powiatu) gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w wyborach do Sejmu i Senatu otrzyma 1 milion złotych dotacji na remont i wyposażenie remizy strażackiej.

Wszystkie szczegóły dotyczące tego programu dostępne są w linku poniżej
https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/kolejny-program-profrekwencyjny-dla-gmin-dodatkowy-milion-zl-na-budzet?

Urząd Miejski w Gołdapi