Uroczystość rozpoczęła plenerową Mszą Świętą, po której rozpoczął się festyn dożynkowy. Zebranych przy Promenadzie Zdrojowej gości i mieszkańców przywitał Burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto wraz z Zastępcą Burmistrza Joanną Magdaleną Łabanowską, Przewodniczącym Rady Miejskiej Wojciechem Hołdyńskim oraz Radnymi Rady Miejskiej. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili Wiceminister Rozwoju i Technologii Olga Semeniuk-Patkowska oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki. Przy Mazurskich Tężniach Solankowych czekały piękne stoiska przygotowane przez sołectwa, stoiska z rękodziełem i regionalnymi potrawami.

Jak co roku odbyły się dożynkowe konkursy. W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy udział wzięło pięć sołectw. Za najpiękniejszy, uznano wieniec przygotowany przez sołectwo Górne, II miejsce zajęło sołectwo Zatyki, III miejsce zajęło sołectwo Jany. Przeprowadzono również konkurs na najsmaczniejszy chleb dożynkowy. Tutaj komisja konkursowa dokonała następującego wyboru: I miejsce - sołectwo Pogorzel, II miejsce - sołectwo Górne, III miejsce - sołectwo Kośmidry. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi tradycyjnie już przeprowadził Turniej Sołectw. W sportowo-rekreacyjnej rywalizacji zwyciężyło sołectwo Grabowo, drugie miejsce przypadło sołectwu Górne, miejsce trzecie zajęło sołectwo Jabłońskie. Przez cały dzień, zarówno na dzieci jak i dorosłych, czekało mnóstwo atrakcji. Na scenie wystąpił Top-One.

Dziękujemy serdecznie Sołectwom za zaangażowanie i ogromny wkład w przygotowanie tegorocznego Święta Plonów i wszystkim, którzy przyczynili się do pielęgnowania i podtrzymywania dożynkowych tradycji.

Urząd Miejski w Gołdapi