Za nami 24. edycja Regionalnego Festiwalu Pogranicza „Kartaczewo” To była prawdziwa uczta dla ciała i dla ducha. Wydarzenie rozpoczęło się 6 sierpnia o godz. 12.00 na placu Zwycięstwa w Gołdapi. Tradycyjnie już odbyły się konkursy w jedzeniu kartaczy na czas oraz konkursy o tytuł Mistrza Kartaczy.

Podczas tegorocznej edycji, dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego najmłodsi uczestnicy Kartaczewa mogli poznać tajniki kulinarne przygotowywania kartaczy i innych regionalnych produktów biorąc udział w Warsztatach kulinarnych dla dzieci "Smaki w Twoim Regionie". Goście i turyści mieli też szansę spróbowania tej regionalnej potrawy na stoisku wystawienniczym z degustacją kartaczy. Przeprowadzone zostały również konkursy kulinarne z nagrodami, których uczestnicy otrzymać mogli drewnianą deskę z grawerem, fartuch kuchenny z logo lub torbę ekologiczną z logo. Oba stoiska cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców, turystów i gości. Przypomnijmy, że podczas tegorocznego Kartaczewa zjedzono ponad 13 000 kartaczy!

Wydarzenie uświetnił występ Kabaretu OT.TO.

Zadanie zrealizowane zostało przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w konkursie „Organizacja wydarzeń regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjna i lokalną oraz dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur 2023 r. – II nabór”.

 Urząd Miejski w Gołdapi