W tym roku kolejna edycja Festiwalu Miast Cittaslow zawitała do Ornety, która równolegle obchodzi Dni Miasta w 710. rocznicę nadania praw miejskich.

W ramach Festiwalu (16 czerwca) Burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto wraz ze Skarbnik Gminy Edytą Ritą Białek wzięli udział w Krajowym Zebraniu Członków Polskiej Sieci Miast Cittaslow oraz Walnym Zgromadzeniu Członków Stowarzyszenia „Polskie Miasta Cittaslow”. Podczas piątkowego posiedzenia podjęto też uchwałę w sprawie recertyfikacji naszego miasta. To procedura samooceny opartej na obszarach takich jak m.in: polityka infrastrukturalna, środowiskowa, gościnność, partnerstwo, spójność społeczna. W procedurze nasze miasto otrzymało 72.9 %. Recertyfikowane były też Dobre Miasto na poziomie 66.4 % oraz Barczewo na poziomie 62.3 %. Serdecznie gratulujemy organizatorom Festiwalu, z Panem Ireneuszem Popielem Burmistrzem Ornety, na czele także z okazji przypadającego w tym roku Jubileuszu 710-lecia nadania Ornecie praw miejskich. Życzymy kolejnych lat pomyślności i rozwoju Waszego pięknego miasta.

Urząd Miejski w Gołdapi

 

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.