Burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto podpisał w sobotę z Ministrem Obrony Narodowej List Intencyjny w sprawie wyrażenia woli dokonania darowizny nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa przez Gminę Gołdap. „Tu w Gołdapi mamy przykład dobrej współpracy z samorządem. Podpisany dokument z władzami miasta, z burmistrzem stanowi dla nas bardzo ważny element rozbudowy 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego” - podkreślał w swoim przemówieniu Wicepremier Mariusz Błaszczak

Święto 15.Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego połączone z uroczystymi obchodami 60. rocznicy stacjonowania jednostki wojskowej w Gołdapi rozpoczęło się 3 czerwca o godzinie 12:00 w centrum miasta złożeniem meldunku Szefowi MON przez dowódcę pułku płk Tomasza Sawczuka.

W uroczystości udział wzięli Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, przedstawiciele najwyższego dowództwa wojska oraz parlamentarzyści, a także przedstawiciele lokalnego samorządu.

Podpisanie Listu Intencyjnego nastąpiło w efekcie podjęcia przez Radę Miejską w Gołdapi w dniu 12 kwietnia 2023 roku uchwały nr LXIX/504/2023 w sprawie wyrażenia woli dokonania darowizny nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa na cel publiczny związany z realizacją zadań z zakresu obronności kraju. Gmina Gołdap dokona darowizny nieruchomości położonych przy ulicy Kombatantów pod budowę obiektów dla rozwijanej jednostki wojskowej.

Podczas uroczystości wręczono szereg medali i odznaczeń. Końcowym elementem była defilada pododdziałów pułku. Zgromadzeni goście i mieszkańcy mogli odwiedzić stoiska promocyjne jednostek 16 Dywizji Zmechanizowanej oraz obejrzeć prezentowany sprzęt wojskowy.

Uroczystość na placu zgromadziła wielu mieszkańców Gołdapi oraz gości i turystów.

Urząd Miejski w Gołdapi

 

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.