Dzisiaj podczas LXIX nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Gołdapi radni głosowali nad zmianami w budżecie Gminy Gołdap w 2023 roku oraz zmianami w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Gołdap na lata 2023– 2050.

Proponowane zmiany dotyczyły zwiększenia planu wydatków w celu wykonania działań naprawczych i dokończenia budowy zadania pod nazwą ,,Budowa Zakładu Przyrodoleczniczego wraz z rozbudową Promenady Zdrojowej w Uzdrowisku Gołdap”.

Decyzja radnych w tej sprawie była negatywna.

Przeciw głosowali: Anuszkiewicz Wioletta, Chmielewski Marian, Makarewicz Zbigniew, Mieruński Zbigniew, Mioduszewski Marian, Pietrewicz Janina, Syperek Zofia, Tobolski Andrzej.

Wstrzymali się: Dzienis Teresa, Hołdyński Wojciech, Jańczuk Zdzisław, Staroszczuk – Luto Anna, Wałejko Monika, Wawrzyn Józef, Zajączkowski Marek.

,,Zbliża się koniec kadencji i będziemy odkrywać już pewne karty, pokazywać mieszkańcom i mówić wprost kto jest za co odpowiedzialny, kto do czego i z kim dążył, komu zależało, myślę, że ze względów stricte politycznych jeśli chodzi o nadchodzące wybory, żeby ta inwestycja nie powstała. Naszym mieszkańcom, z tymi, z którymi rozmawiam, zależało na dynamicznym i nadal zależy na dynamicznym rozwoju Gołdapi. Natomiast z pewnych względów to się nie udało w kontekście zakładu przyrodoleczniczego. Ale mam nadzieję, że wyjdziemy z tego obronną ręką i poradzimy sobie szukając innego wyjścia i dostosowując się do Państwa decyzji” – powiedział na zakończenie obrad Tomasz Rafał Luto Burmistrz Gołdapi.

Przebieg sesji dostępny jest na portalu e-sesja.tv.

Urząd Miejski przygotowuje kompleksową informację, która wkrótce zostanie przekazana mieszkańcom, na temat dotychczasowych działań w ramach realizacji zadania ,,Budowa Zakładu Przyrodoleczniczego wraz z rozbudową Promenady Zdrojowej w Uzdrowisku Gołdap” a także dalszych planów w związku z negatywną decyzją, która zapadła podczas dzisiejszej sesji.

Urząd Miejski w Gołdapi

 

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.