Z cyklu Gołdap Inwestycyjnie przypominamy kolejną z inwestycji, której realizacja przyczyniła się do uzyskania przez Gołdap 2 w województwie warmińsko-mazurskim i 16 miejsca w skali kraju w kategorii miast powiatowych w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego ,,Wspólnota” w wykorzystaniu środków UE przez samorządy w latach 2014–2021.

Gołdap jako członek Stowarzyszenia Polskie Miasta Cittaslow opracowała wspólnie z innymi miastami z naszego regionu: „Ponadlokalny program rewitalizacji sieci miast Cittaslow”, dzięki któremu możliwa była realizacja inwestycji „Urządzenie nabrzeża Jeziora Gołdap”, w 2018 roku w ramach projektu tuż obok gołdapskiej plaży miejskiej, powstał plac zabaw. Przebudowane zostały sanitariaty, kuchnia polowa i budynek wypożyczalni sprzętu pływającego. Boisko do siatkówki plażowej zyskało nową trybunę, a nabrzeże pomost. Dzięki realizacji projektu gołdapskie turnieje siatkówki plażowej zyskały wyższą rangę, a na zmodernizowanym nabrzeżu uruchomiona została szkółka żeglarska. Jako jej wyposażenie do Gołdapi trafiło 10 żaglówek klasy optymist i 10 łodzi żaglowych typu delphia. Wypożyczalnia sprzętu pływającego wzbogaciła się o 10 łodzi wędkarskich, 15 kajaków, 10 rowerów wodnych oraz 10 desek do windsurfingu. Zakupiony został katamaran wykorzystujący energię słoneczną, który umożliwia organizację wycieczek turystyczno-krajoznawczych oraz motorówka ratownicza, W sąsiedztwie plaży zlokalizowane są w pełni wyposażone miejsca kempingowe.

Inwestycja o wartości ponad 4,2 miliona zł współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach osi priorytetowej Kultura i Dziedzictwo. Wysokość pozyskanego przez Gminę Gołdap dofinansowania to ponad 3,4 miliona złotych czyli 81,29% kosztów.

Urząd Miejski w Gołdapi


 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.