W piątek, 9 lutego, rada miejska w Gołdapi na nadzwyczajnej sesji zdecydowała o wprowadzeniu zmian do uchwały budżetowej oraz do Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gołdap na lata 2018-2023.

Radni podwyższyli zaplanowane na rok 2018 wydatki inwestycyjne o 563 tys. złotych, zwiększając jednocześnie wielkość dochodów gminy. Jednomyślnie podjęta decyzja ma związek z realizacją współfinansowanego z RPO projektu pt. „Urządzenie nabrzeża Jeziora Gołdap”. Wszystkie złożone do jednego z przetargów oferty przewyższają wysokość środków jakie były zabezpieczone w budżecie zgodnie z wcześniejszym szacowaniem. By rozstrzygnąć przetarg gmina musiała zapewnić dodatkowe pieniądze.

Dofinansowanie w wartym ponad 4,2 miliona złotych projekcie rozbudowy nabrzeża ma wynieść ponad 81%. Nad jeziorem zbudowane zostaną nowe boiska do siatkówki plażowej wraz z trybunami. W przyszłości powstanie też szkółka żeglarska. Na jej potrzeby zakupione zostaną żaglówki oraz większe łodzie szkoleniowe. Wypożyczalnia sprzętu pływającego wzbogaci się o nowe łodzie wędkarskie, 15 kajaków i 10 rowerów wodnych oraz zestawy do windsurfingu. Na Jezioro Gołdap trafi też katamaran wykorzystujący energię słoneczną oraz motorówka ratownicza. Przebudowane zostaną sanitariaty, kuchnia polowa i budynek wypożyczalni sprzętu pływającego.


Opublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.