Wraz z dwunastym kwietnia Irena Łobacz przestanie pełnić funkcję zastępcy wójta gminy Banie Mazurskie. Wszystko wskazuje na to, że wieloletnia przedstawicielka tutejszego samorządu nie porzuci jednak służby na rzecz mieszkańców, bowiem już niebawem najprawdopodobniej zasili ona skład miejscowej Rady Gminy.

Irena Łobacz jeszcze w lipcu 2021 roku, po niemalże 40 latach pracy w sektorze publicznym, przeszła na zasłużoną emeryturę. Kolejno, a dokładniej we wrześniu 2021 roku, stanowisko sekretarza gminy objęła Barbara Woźniak, która po prawie półtora roku, wraz z nabyciem praw emerytalnych, zdecydowała się zakończyć pracę w miejscowym urzędzie. Wówczas wójt Łukasz Kuliś zdecydował się powołać Irenę Łobacz, która wcześniej pełniła rolę sekretarza, na zastępcę wójta gminy.

– Jestem przekonany, że Pani Irena Łobacz poradzi sobie w roli zastępcy wójta, choć jednocześnie mam świadomość, że jest to bardzo wymagające stanowisko. Mam na myśli szczególnie zbliżające się wybory zarówno parlamentarne, jak i te samorządowe, bo to właśnie m.in. ich organizacja spocznie na barkach z-cy wójta – mówił wtedy włodarz. Po okołu roku pracy w tej zaszczytnej roli, wraz z wygraną w tegorocznych wyborach samorządowych, Irena Łobacz złożyła do wójta gminy wniosek o odwołanie z pełnionej dotychczas funkcji.

✍️ Urząd Gminy w Baniach Mazurksich