We wrześniu br. jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w gminie Banie Mazurskie świętowały cztery pary: Maria i Włodzimerz Bobelowie, Eugenia i Mieczysław Jan Polakowscy, Stefania i Józef Polnikowie oraz Jadwiga i Jan Szyszkowie.

Uroczystości z okazji Złotych Godów miały miejsce w miniony wtorek (26.09). Rozpoczęła je część oficjalna, w trakcie której wójt gminy Łukasz Kuliś pogratulował zgromadzonym parom tego nie lada osiągnięcia, jakim jest wspólne przeżycie ponad pięćdziesięciu lat w związku małżeńskim. Punktem kulminacyjnym wydarzenia było uhonorowanie Szanownych Jubilatów medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tego honoru dostąpił gospodarz gminy, który, dodatkowo, wręczył im specjalne legitymacje oraz zestawy upominkowe sygnowane logo gminy.

Impreza przebiegła w ciepłej, pełnej radości i uśmiechu atmosferze. Nie zabrakło nie tylko rozmów o wspólnych przeżyciach, ale też wielu wspomnień i wzruszeń. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy każdej z wyróżnionych par oraz jednocześnie życzymy kolejnych lat życia w zdrowiu i szczęściu.

Urząd Gminy w Baniach Mazurskich