Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”.

Na realizację Programu Minister Rodziny i Polityki Społecznej przeznaczył kwotę 150 000 000,00 zł.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Gołdapi: http://www.goldap.pl/pl/229/30717/program-%E2%80%9Easystent-osobisty-osoby-niepelnosprawnej%E2%80%9D-%E2%80%93-edycja-222-rusza-nabor-wnioskow-do-programu.html

Urząd Miejski w GołdapiOpublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.

 

 


z życia Gołdapi

Mikołajkowe przedstawienie wolontariuszy 18+

Zostawcie komputery i zacznijcie czytać bajki lub baśnie. Inaczej ich bohaterowie nie będą mieć zajęcia i mogą zmienić swoje profesje, jak to uczyniła Baba Jaga.

Więcej…

Co nas czeka w Nowy Rok?

Zbliża się nowy, 2022 rok. Jego powitanie w Gołdapi będzie wyglądało tym razem nieco inaczej niż w latach poprzednich.

Więcej…

Duże świąteczne ozdoby w centrum miasta

Pod koniec tygodnia w parku miejskim staną dwie duże ozdoby świąteczne. Przyozdobione będą setkami kolorowych światełek. Jedna będzie przypominała lustro, druga będzie w kształcie prezentu.

Więcej…

Spokojny weekend na drogach

Miniony weekend na drogach powiatu gołdapskiego był wyjątkowo spokojny. Policjanci nie odnotowali żadnych zdarzeń.

Więcej…

Koncert charytatywny na rzecz Julka

Wczoraj wieczorem w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się koncert charytatywny na rzecz Juliana Szoki, dwulatka, który jest chory na neuroblastom IV stopnia. Zebrano ponad 15 tysięcy złotych.

Więcej…

Wystawę obejrzało prawie 400 osób

Od 5 do 30 listopada w Bibliotece Publicznej w Gołdapi w wypożyczalni dla dzieci dostępna była wystawa zorganizowana w ramach „Dnia postaci z bajek”.

Więcej…

Mikołajkowy festyn

Mikołajkowy festyn zorganizowany został wczoraj w centrum Gołdapi. Cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych.

Więcej…

Spotkanie z Małgorzatą Lewińska w MKF

8 grudnia o godzinie 17.00 gościem widzów kina Kultura w Gołdapi będzie Małgorzata Lewińska - aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna. Po spotkaniu o godzinie 18:30 w ramach małomiasteczkowego klubu filmowego zaprezentowany zostanie film Pablo Larraina pt. „Spenser”.

Więcej…

Urząd pracy zaprasza do wypełnienia ankiety

Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi zaprasza osoby bezrobotne, poszukujące pracy, osoby pracujące lub prowadzące działalność gospodarczą do wzięcia udziału w badaniu, które polega na wypełnieniu ankiety.

Więcej…

Pomoc lekarską uzyskasz w Węgorzewie

GoldMedica Sp. z o.o. w Gołdapi informuje, że z uwagi na brak zabezpieczenia dyżurowego w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej, od 18:00 3 grudnia do 8:00 5 grudnia  zastępstwo pełnić będzie nocna i świąteczna opieka zdrowotna w szpitalu w Węgorzewie (ul. 3 Maja 17).

Więcej…

Francuskie kino w DKK

1 grudnia w małomiasteczkowym klubie filmowym widzowie mieli okazję zetknąć się z prawdziwie francuskim kinem. W filmie Emmanuela Moureta pt. "Dyskretny urok niebezpiecznych myśli" nie zabrakło malowniczych scenerii, pięknej muzyki, wysmakowanych dialogów i oczywiście skomplikowanych relacji miłosnych.

Więcej…

Tulinki na mikołajkach w centrum miasta

5 grudnia podczas mikołajek w parku miejskim gołdapskie dzieci odwiedzą tulinki. Bajkowi przyjaciele znani z telewizji, przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji.

Więcej…

Dubeninki

Nowy sprzęt w gminie Dubeninki

Dziś na plac przy Urzędzie Gminy w Dubeninkach wjechał nowy Zetor Fronterra CL140. To najnowszy nabytek gminy.

Więcej…

Komisja w Dubeninkach zaopiniowała nowe stawki podatku

W ubiegłym tygodniu komisja stała rady gminy Dubeninki pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały określający stawki podatku od nieruchomości, które miałyby obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku.

Więcej…

Warsztaty tworzenia ozdób z cementu

Koło Gospodyń Wiejskich "Sękacz” w Kiekskiejmach zaprasza dorosłych mieszkańców Żytkiejm i okolic do udziału w warsztatach twórczych ph. "Cementujemy znajomości".

Więcej…

W Żytkiejmach odsłonięto "Mazurskie okno pamięci"

Obok dawnej drewnianej remizy OSP w Żytkiejmach zamontowane zostało „Mazurskie okno pamięci”, prezentujące ludzi i wydarzenia związane z Żytkiejmami. Dziś zostało ono uroczyście odsłonięte.

Więcej…

Mazurskie okno pamięci w Żytkiejmach

Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach zapraszają na odsłonięcie „Mazurskiego okna pamięci mieszkańców Żytkiejm i okolic”.

Więcej…

"Narodowe Czytanie" w Żytkiejmach

Filia Biblioteczna w Żytkiejmach wzorem lat ubiegłych włączyła się do akcji „Narodowego Czytania”.

Więcej…

Wilczy problem od lat jest nierozwiązany

RDOŚ wydał zgodę na płoszenie wilków. Niestety nie olsztyński, a białostocki i nie w powiecie gołdapskim, a przyległej do naszego powiatu gminie Przerośl.

Więcej…

Gmina jest już właścicielem nieruchomości po SG

Wczoraj podpisany został akt notarialny, na mocy którego gmina Dubeninki stała się właścicielem nieruchomości po byłej Placówce Straży Granicznej w Dubeninkach. Docelowo w dawnej siedzibie SG ma mieścić się urząd gminy. Do przenosin jednak jeszcze długa droga.

Więcej…

Plenerowe spotkania ze sztuką w Dubeninkach

Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach zaprasza 20 i 21 sierpnia na plenerowe spotkania ze sztuką. 

Więcej…

„Piknik Rodzinny z Niepodległą” w Żytkiejmach

W miniony weekend w Żytkiejmach odbył się dwudniowy „Piknik Rodzinny z Niepodległą”, jedno z ciekawszych wakacyjnych wydarzeń w naszym powiecie.

Więcej…

sport

Marek Różycki trzeci w Grajewie

27 listopada w hali sportowej MOSiR w Grajewie odbył się XXII Podlaski Turniej Weteranów. O miejsca na podium rywalizowało 60 tenisistów stołowych z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Więcej…

Pioruny na pucharze Europy

Zawodnik MUKS Piorun Gołdap Oskar Kozłowski zdobył złoto i srebrno podczas Finswimming European Junior Cup w Gliwicach.

Więcej…

Rywalizowali najmłodsi piłkarze AP 2017 Gołdap

Najmłodsi piłkarze Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap wzięli udział w największym w woj. warmińsko-mazurskim halowym turnieju piłki nożnej dla dzieci "Mikołajki z Pisą Primavera Barczewo 2021".

Więcej…

Mistrzowskie starty piorunów w Olsztynie

Laura Kozłowska, Karolina Jarocka, Juliusz Walkiewicz i Karol Nowak zostali mistrzami województwa w pływaniu.

Więcej…

Kacper Święcki trzynasty w Olecku

20 listopada w Olecku odbył się II Grand Prix Województwa Młodzików i Kadetów w tenisie stołowym. W zawodach wziął udział jeden uczestnik z Gołdapi - Kacper Święcki, który w kategorii kadet uplasował się na miejscu 13.

Więcej…

Piłkarze z akademii na turnieju Barczewie

Dwie drużyny reprezentowały Akademię Piłkarską 2017 Gołdap na największym w woj. warmińsko-mazurskim halowym turnieju piłki nożnej dla dzieci ph. "Mikołajki z Pisą Primavera Barczewo 2021".

Więcej…

Gołdapianie grali w Ostródzie

7 listopada w Ostródzie odbył się drugi turniej z cyklu Grand Prix Województwa Juniorów i Seniorów w Tenisie Stołowym. Punkty do klasyfikacji mistrzostw województwa zdobyli gołdapscy juniorzy: Dominik Święcki i Mateusz Marcinkiewicz.

Więcej…

Pioruny na fali sukcesów

Wielkim sukcesem gołdapskie pioruny zakończyły XVI Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się w dniach 6 i 7 listopada.

Więcej…

Maja Sowa i Dominik Święcki na pierwszych miejscach

30 października w hali Lega w Olecku odbył się turniej tenisa stołowego o puchar burmistrza Olecka Karola Sobczaka. Wystąpiło ponad 120 zawodników, w tym gołdapianie.

Więcej…

Gołdapscy tenisiści rywalizowali w Białobrzegach

6 listopada w Białobrzegach (województwo podlaskie) odbył się II Memoriał Waldemara Borysa w tenisie stołowym. Startowało prawie 100 osób,w tym również z Gołdapi.

Więcej…

z regionu, kraju i świata

Wnioski o 300+ tylko do końca listopada

Tylko do końca listopada można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki w ramach programu "Dobry start".

Więcej…

MOSiR w Ełku zaprasza na pływackie zawody

12 grudnia odbędą się w Ełku „I Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Zimowym - Masuria Winter Swimming Cup”. będzie to pierwsza tego typu impreza w północno-wschodniej części naszego kraju.

Więcej…

10-miesięczny bilans kontroli legalności zatrudnienia

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG od początku roku przeprowadzili 180 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców, którą objęli prawie 5,3 tys. obcokrajowców. Stwierdzili, że blisko 490 pracowało niezgodnie z przepisami.

Więcej…

Pomogli kobiecie poszkodowanej w wypadku

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi udzielili pomocy kobiecie poszkodowanej w wypadku drogowym.

Więcej…

24 funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi WMOSG

Nowi funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej świadomi swoich praw i obowiązków wypowiedzieli słowa roty. 10 listopada w obecności pocztu sztandarowego uroczyste ślubowanie przyjęła zastępca komendanta WMOSG płk SG Iwona Łatunowicz.

Więcej…

Czternastka tylko dla żyjącego emeryta lub rencisty

Wypłata czternastej emerytury rozpoczęła się już w październiku. Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne przysługuje jednak tylko tym świadczeniobiorcom, którzy żyli w chwili odbioru świadczenia. Gdy świadczenie nie zostało jeszcze przekazane uprawnionemu, nie otrzyma go rodzina w postaci świadczenia niezrealizowanego.

Więcej…

Otwarcie bazy rodzin „Szlachetnej Paczki”

Baza rodzin „Szlachetnej Paczki” otwarta zostanie 13 listopada o godzinie 8. Przez cztery tygodnie każdy będzie mógł wejść na stronę i wybrać rodzinę, której chce pomóc.

Więcej…

Nielegalni imigranci zatrzymani w powiecie oleckim

Funkcjonariusze z oleckiej drogówki zatrzymali do kontroli fałszywą karetkę, w której przewożonych było 18 nielegalnych migrantów.

Więcej…

Kampania informacyjna „Dzwoni oszust! Rozłącz się!”

Tylko w tym roku oszuści wyłudzili od starszych osób na Warmii i Mazurach prawie 2 miliony złotych. Przeczytaj i wyjaśnij babci, dziadkowi, starszej cioci, rodzicom, jak nie dać się wykorzystać.

Więcej…

Oddawali krew dla Anny Czarneckiej

23 października w Giżycku odbyła się akcja HDK "Krwiobieg Terytorialsa” 4W-MBOT. Terytorialsi oddali najcenniejszy dar jakim jest krew, żeby pomóc pochodzącej z Gołdapi Annie Czarneckiej.

Więcej…

na sygnale

14 mandatów, 2 pouczenia

Wczoraj gołdapscy policjanci przeprowadzili działania ph. NURD. To pierwsze litery zwrotu „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze obserwowali zachowania kierowców w pobliżu i na przejściach dla pieszych, zwracali też uwagę na zachowanie pieszych i rowerzystów.

Więcej…

Kolizja osobówek w strefie zamieszkania

Około godziny 13:30 na ul. Ustronie w Gołdapi doszło do kolizji fiata i dacii. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

Więcej…

Jest ślisko - kierowcy zachowajcie ostrożność

Przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg. Przekonali się o tym wczoraj dwaj kierowcy autobusów, którzy stracili panowanie nad swoimi pojazdami.

Więcej…

Pijana uderzyła autem w drzewo

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miała kobieta, która w Baniach Mazurskich uderzyła samochodem w drzewo.

Więcej…

Był poszukiwany, wpadł przez brak maseczki

Po godzinie 9 w jednym ze sklepów w Gołdapi policjanci podczas kontroli przestrzegania obowiązujących przepisów wylegitymowali 60-latka. Nie miał on założonej na twarz maseczki.

Więcej…

Sprzątał za głośno i... trafił do aresztu

Wczoraj wieczorem policjanci prewencji udali się do jednego z mieszkań na terenie Gołdapi, gdzie według zgłoszenia miało być bardzo głośno. W lokalu policjanci zastali 21-latka, który późnym wieczorem postanowił posprzątać dom powodując hałas.

Więcej…

Nocny pożar w Wiłkajciach

Do pożaru doszło dzisiejszej nocy w Wiłkajciach. Paliło się jedno z pomieszczeń w domu jednorodzinnym.

Więcej…

Kolizja skody z dzikiem

Gołdapscy policjanci apelują do kierowców o zwiększenie ostrożności podczas jazdy przez tereny leśne i zadrzewione. Zderzenie samochodu z dzikiem, sarną czy łosiem jest często tragiczne w skutkach nie tylko dla zwierzęcia, ale także dla kierowcy i pasażerów.

Więcej…

Zatrzymano dwóch poszukiwanych

Gołdapscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez sąd w celu odbycia kary więzienia. Obaj trafili już do aresztu, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

Więcej…

Kierowca autobusu wjechał wprost pod ciężarówkę

Policjanci gołdapskiej komendy pracowali wczoraj na miejscu groźnie wyglądającego zdarzenia, do którego doszło na drodze krajowej nr 65. Wiozący 27 dzieci autobus szkolny zderzył się z ciężarówką.

Więcej…

Policjanci poszukują właściciela pieniędzy

Gołdapscy policjanci poszukują właściciela gotówki, którą znalazł uczciwy mieszkaniec i przyniósł do KPP w Gołdapi.

Więcej…

Zjechał volkswagenem do przydrożnego rowu

Około północy w Kozakach doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierujący volkswagenem bora na prostym odcinku drogi zjechał do rowu.

Więcej…

Banie Mazurskie

Misie w bibliotece w Baniach Maz.

1 grudnia obchodziliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich "Dzień pluszowego misia”. Tego dnia każde dziecko przyszło do biblioteki ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem.

Więcej…

Grudniowej akcji krwiodawczej w Baniach nie będzie

Według harmonogramu tegorocznych akcji krwiodawczych w Baniach Mazurskich, organizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Surminach, najbliższa akcja miała odbyć się 16 grudnia. Niestety nie odbędzie się.

Więcej…

Listopadowe spotkanie DKK w Baniach Maz.

29 listopada odbyło się kolejne spotkanie Listopadowe spotkanie dyskusyjnego klubu książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich. Przedmiotem dyskusji była książka Jerzego Pilcha pt. "Wiele demonów”.

Więcej…

Banie Maz. wygrały milion zł. w rządowym konkursie

W ramach rządowego konkursu dla gmin „Rosnąca Odporność”, do budżetu gminy Banie Mazurskie trafi dodatkowy milion złotych.

Więcej…

GOKiP zaprasza na zabawę andrzejkową

Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza do wspólnej zabawy andrzejkowej, która odbędzie się 27 listopada.

Więcej…

Spotkanie z kawowymi nowościami

21 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbyło się spotkanie w kawowymi nowościami, w którym uczestniczyły osoby zainteresowane szerokim tematem kawy.

Więcej…

Kawowa niedziela w GOKiP

Chcesz miło i twórczo spędzić niedzielę? Przyjdź na spotkanie go Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich i zasmakuj kawowych atrakcji.

Więcej…

"Wznowienie" w teatrze przy stoliku

8 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich wszystkich sympatyków sztuki teatralnej zaprosiła na spotkanie z cyklu „Teatr przy stoliku”. Aktorzy olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza zaprezentowali znakomity komediodramat Macieja Wojtyszki pt. "Wznowienie".

Więcej…

Lekcja patriotyzmu w bibliotece w Baniach Maz.

9 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Więcej…

Naleśnikowe szaleństwo

W Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci ph. „Naleśnikowe szaleństwo”.

Więcej…

z życia placówek oświatowych

Tydzień życzliwości w Szkole Podstawowej w Boćwince

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Postanowiliśmy dzień życzliwości zdecydowanie przedłużyć i zorganizowaliśmy tydzień życzliwości pod hasłem „Życzliwi każdego dnia”.

Więcej…

Święto pluszowego misia w Galwieciach

25 listopada przedszkolaki oraz klasy 1-3 w szkole w Galwieciach obchodziły „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.

Więcej…

Roztrzygnięto konkurs na najciekawszy plakat

W ramach kampanii „Pomarańczowa wstążka” i „Szkoła promująca bezpieczeństwo” w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusz Kościuszki w Gołdapi zostało podjętych szereg działań promujących kampanię, między innymi został ogłoszony konkurs na najciekawszy plakat.

Więcej…

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbyła się 22 października.

Więcej…

Pomarańczowa wstążka w Boćwince

19 listopada Szkoła Podstawowa w Boćwince włączyła się w akcję pomarańczowej wstążki. Na apelu każdy uczeń, który napisał przykład prawa, jakie posiadają dzieci, otrzymał w nagrodę pomarańczową galaretkę.

Więcej…

Kiermasz charytatywny w szkole w Galwieciach

O małym wojowniku Julku słyszeli już chyba wszyscy. Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji zbiórki środków na jego leczenie.

Więcej…

Andrzejki w SP5

26 listopada w naszej szkole z inicjatywy szkolnego koła wolontariatu i samorządu szkolnego zostały zorganizowane andrzejki.

Więcej…

"Królewna Śmieszka"

25 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich uczniowie klasy 2b przedstawili dzieciom z klas zerowych teatrzyk pt. „Królewna Śmieszka” autorstwa wychowawczyni Barbary Bester.

Więcej…

Miś w roli głównej

Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi jak co roku obchodziły „Dzień pluszowego misia”.

Więcej…

Ślubowanie w Szkole Podstawowej w Boćwince

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka, starszaka oraz pierwszoklasistę.

Więcej…

Konkurs plastyczny w LO

W Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Gołdap odbył się konkurs plastyczny na plakat pt. "Mój wybór - wolny od nałogów".

Więcej…

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w szkole w Galwieciach

Nasza szkoła przystąpiła do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Przeprowadziliśmy szereg działań.

Więcej…

Urząd Miejski w Gołdapi informuje

Wspólne miejsce integracji cieszy mieszkańców

Wspólne miejsce integracji nadal cieszy mieszkańców sołectwa Górne. Urząd Miejski w Gołdapi przypomina, że w październiku 2020 roku zakończono realizację zadania pod nazwą „Budowa miejsca integracji społeczności lokalnej w miejscowości Górne w Gminie Gołdap”.

Więcej…

Mikołajki za nami! Byliście?

Urząd Miejski w Gołdapi infomuje, że 5 grudnia w ramach mikołajkowych wydarzeń na najmłodszych mieszkańców Gołdapi czekało mnóstwo atrakcji.

Więcej…

Gdzie przed wojną w Gołdapi stał budynek poczty?

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że 5 grudnia w parku w centrum Gołdapi odsłonięto cokół z mosiężną tablicą, który stanął w miejscu nieistniejącego budynku poczty. Inicjatywę patronatem honorowym objął burmistrz Gołdapi.

Więcej…

Dziś świętujemy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Z tej okazji wszystkim Wolontariuszom życzymy zdrowia i radości, którą tak chętnie dzielicie się z innymi. Niech wolontariat będzie źródłem Waszej wewnętrznej satysfakcji, a wdzięczność i uśmiech tych, którym poświęcacie swój czas, niech motywuje Was do dalszego działania. Dziękujemy, że jesteście!

Burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego
Wojciech Hołdyński wraz z Radnymi Rady Miejskiej

Więcej…

Komunikat UM w sprawie zimowego utrzymania ulic i dróg

W związku z opadami śniegu Urząd Miejski w Gołdapi przypomina informację, która w jednoznaczny sposób określa przynależność ulic i dróg oraz odpowiedzialność poszczególnych zarządców za ich utrzymanie.

Więcej…

Spotkanie z mikołajem

Urząd Miejski w Gołdapi zaprasza do uzdrowiska Gołdap na spotkanie z mikołajem.

Więcej…

Uzupełnij dokumentację do grantów PPGR

Ogłoszenie burmistrza Gołdapi w sprawie uzupełnienia dokumentacji do grantów PPGR.

Więcej…

Burmistrz Gołdapi ogłasza przetargi

Burmistrz Gołdapi ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych.

Więcej…

Pamiętaj o uiszczaniu opłat rocznych przez 20 lat

Urząd Miejski w Gołdapi przypomina, że w związku z wejściem w życie ustawy z 20 lipca 2018r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, osoby, które nie uiściły opłaty jednorazowej zobowiązane są do uiszczania opłat rocznych przez 20 lat, liczonych od dnia otrzymania zaświadczenia potwierdzającego przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

Więcej…

Nabór na stanowisko urzędnicze ds. kontroli wewnętrznej

Burmistrz Gołdapi ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. kontroli wewnętrznej.

Więcej…