W dniach 30 i 31 marca odbywała się online wizyta studyjna zorganizowana przez Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie w ramach projektu ,,Innova SPA 4 Health". Projekt ten ma na celu nawiązanie współpracy, wymianę doświadczeń pomiędzy jednostkami wspierającymi rozwój wodolecznictwa, wód termalnych i turystyki uzdrowiskowej z Francji, Litwy, Łotwy, Rumunii, Portugalii, Słowenii, Węgier oraz Warmii i Mazur. W projekcie biorą także udział gminy z naszego regionu posiadające status obszaru ochrony uzdrowiskowej (Miłomłyn, Frombork, Lidzbark Warmiński, Górowo Iławeckie) oraz gmina Gołdap, jedyne uzdrowisko na Warmii i Mazurach. Uczestników wirtualnego spotkania przywitał Marszałek Województwa Warmińsko-Mazruskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezes WMARR Marek Karólewski. W trakcie wydarzenia przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie prezentowali zagadnienia związane z potencjałem turystycznym oraz gospodarką Warmii i Mazur, a także kierunki rozwoju regionu. Kolejnym elementem wizyty była prezentacja potencjału uzdrowiskowego Warmii i Mazur. Gołdap i jej walory turystyczno-gospodarcze przedstawił Tomasz Rafał Luto Burmistrz Gołdapi. Dodatkowo Joanna Łabanowska Zastępca Burmistrza omówiła zagadnienia związane z inwestycjami uzdrowiskowymi oraz pozyskanymi na ten cel środkami z Unii Europejskiej przez gminny samorząd, jak również lokalnych przedsiębiorców działających w branży uzdrowiskowo-turystycznej. Ważnym punktem prezentacji Gołdapi były wystąpienia przedstawicieli gołdapskiego sanatorium oraz ośrodka rehabilitacji dzieci i młodzieży, a także jedynego w naszym powiecie czterogwiazdkowego hotelu z usługami okołozdrowotnymi. Oprócz Gołdapi prezentowały się również: Lidzbark Warmiński, Frombork, Górowo Iławeckie oraz Miłomłyn. Marta Piskorz, koordynator projektu, Dyrektor Wydziału Wspierania Przedsiębiorczości i Współpracy Terytorialnej w WMARR przedstawiła wykład: Zdrowe życie inteligentną specjalizacją regionu. Prezes Fundacji Promocji Turystyki Medycznej Mariusz Arent zaprezentował wykład pod nazwą ,,Turystyka medyczna". Podczas wizyty wystąpił również Roman Kaczmarczyk Burmistrz Lądka Zdroju z prezentacją: ,,Innowacje szansą na rozwój uzdrowisk". Do tej pory w ramach projektu ,,InnovaSPA 4 Health" odbyło się 5 wizyt studyjnych (Francja, Węgry, Litwa, Portugalia i Rumunia), w tym cztery stacjonarnie. Pierwotnie wizyta studyjna w Polsce, również miała mieć charakter stacjonarny. Podczas tej wizyty planowano m.in. pobyt i konferencję w Gołdapi, jednakże z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną wizyta studyjna odbyła się w formule online.

Urząd Miejski w Gołdapi
Opublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.

 

 


Wyszukiwarka

YOUTUBE

YOUTUBE (AUDIO)

Czytaj też:

"Nie prosiliśmy o skrzydła" w DKK

23 lipca uczestnicy dyskusyjnego klubu książki działającego przy filii bibliotecznej w Grabowie spotkali się, aby omówić książkę Vanessy Diffenbaugh pt. „Nie prosiliśmy o skrzydła”.

Więcej…

Spotkanie ws. zakładu przyrodoleczniczego

O godzinie 13:00 w Urzędzie Miejskim w Gołdapi rozpoczęło się spotkanie burmistrza i urzędników z radnymi miejskimi, które dotyczy bieżącej sytuacji związanej z zakładem przyrodoleczniczym. Tomasz Luto stanowczo odmówił zgody na udział w nim przedstawicieli mediów.

Więcej…

Tesco zmieni się w Netto

W czerwcu ubiegłego roku Tesco poinformowało o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S (duńskiej grupie detalicznej, właścicielowi sieci Netto). Kiedy sklep Tesco w Gołdapi zmieni szyld na Netto?

Więcej…

Kartaczewo już wkrótce

Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo odbędzie się 8 sierpnia w Gołdapi na pl. Zwycięstwa. Kolejna już edycja święta naszej regionalnej potrawy wraca po przerwie spowodowanej epidemią.

Więcej…

Wakacyjne nowości książkowe w Grabowie

Filia biblioteczna w Grabowie zaprasza po nowe propozycje wydawnicze, które na pewno umilą wakacyjny czas.

Więcej…

W środę zaszczepisz się „z marszu”

Jutro w szpitalu GoldMedica w Gołdapi, w godz. 7:30- 12:00 będzie możliwość zaszczepienia się przeciw covid-19 szczepionką Johnson & Johnson "z marszu", bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Więcej…

Czego rodzice nie wiedzą o grach?

31 lipca o godzinie 13:00 w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbędzie się spotkanie pt. „Czy gry komputerowe dzieci rozwijają czy im szkodzą?”.

Więcej…

Kolejne wsparcie dla przedsiębiorców

Sklepiki szkolne, które poniosły straty z powodu obostrzeń związanych z pandemią covid-19 otrzymają pomoc. Przedsiębiorcy mogą liczyć na świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Wsparcie otrzymają także piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni. Wnioski są już przyjmowane.

Więcej…

Karetkami woził białoruskie papierosy

Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego zakupił dwa pojazdy medyczne, udawał ratownika i woził białoruskie papierosy.

Więcej…

Będą patrolować granicę słoweńsko-chorwacką

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pojadą wspierać słoweńskie służby w ochronie granicy. Przez miesiąc będą patrolować słoweńsko-chorwacką granicę, by zapobiec nielegalnej migracji.

Więcej…

Pożar w Sokołach

Do pożaru doszło dziś po godzinie 17 w jednym z gospodarstw we wsi Sokoły.

Więcej…

Pierwsze wypłaty środków w ramach programu „Dobry start”

Około 30 mln. zł. przelał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start”.

Więcej…

Rowerowy rajd wokół regionu

Święto Policji można celebrować na różne sposoby. Grupa policyjnych rowerowych zapaleńców z Warmii i Mazur po raz drugi postanowiła zrobić to objeżdżając region na dwóch kółkach, zbierając przy okazji datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. 24 lipca przejadą przez powiat gołdapski.

Więcej…

Znieważyli policjantkę w internecie

Zarzut „znieważenia funkcjonariusza podczas wykonywania czynności służbowych” usłyszało trzech mężczyzn, którzy zamieścili wulgarne i znieważające policjantkę komentarze pod filmem umieszczonym na portalu społecznościowym. Na filmie utrwalono interwencję przeprowadzoną przez giżycką funkcjonariuszkę. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu.

Więcej…

Rajd rowerowy Šakiai - Budry

W dniach 23-25 lipca odbył się rajd rowerowy z Šakiai (Litwa) do Budr. Jego trasa przebiegał m.in. przez Gołdap. W rajdzie wzięło udział 25 osób, w tym dwie z grupy Rowerowa Gołdap.

Więcej…

Akademia wznowiła treningi

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap wznowiła treningi po krótkim odpoczynku oraz obozie sportowym.

Więcej…

Bartek Szuliński sportowcem roku w SP5

Udana współpraca Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi z Akademią Piłkarską 2017 Gołdap przyniosła kolejne efekty.

Więcej…

Tenisowe zawody w Sokółce

20 czerwca odbył się otwarty turniej tenisa stołowego o puchar burmistrza Sokółki. Gołdapianie wywalczyli kilka miejsc na podium zawodów.

Więcej…

Piłkarze na konsultacji szkoleniowej w Ostródzie

Doceniając bardzo dobrą pracę szkoleniową trenerów oraz coraz większą ilość piłkarzy i piłkarek uczęszczających na nasze zajęcia, trenerzy Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej zaprosili 3 piłkarzy Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap na konsultację szkoleniową w Ostródzie.

Więcej…

Ultramaraton kolarski "Pierścień Tysiąca Jezior"

Dziś i jutro odbywa się ultramaraton kolarski "Pierścień Tysiąca Jezior". Trasa liczy 610 kilometrów, a przebiega przez malownicze tereny Warmii, Mazur i Suwalszczyzny, w tym przez Gołdap.

Więcej…

Rominta pozostaje w okręgówce

GOŁDAP. Rominta Gołdap nie poradziła sobie z zespołem Pisa Primavera Barczewo w dwóch spotkaniach barażowych o IV ligę. 26 czerwca przegrała na wyjeździe 1:2, dziś na stadionie w Gołdapi uległa 0:1.

Więcej…