Przypominamy o rekrutacji do projektu prozdrowotnego.

Masz problem z kręgosłupem? Skorzystaj z darmowych badań i rehabilitacji!

Burmistrz Gołdapi zaprasza mieszkańców Gminy Gołdap, którzy borykają się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, do udziału w projekcie ,,Rehabilitacja medyczna schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu wśród mieszkańców Gminy Gołdap”.

Głównym celem projektu jest zahamowanie lub ograniczenie skutków procesów chorobowych dotyczących układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej u osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa wśród 120 mieszkańców gminy Gołdap (42 kobiet, 78 mężczyzn), będących w wieku aktywności zawodowej, poprzez wdrożenie do 31 lipca 2020 roku ,,Programu Polityki Zdrowotnej dla mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego w wieku aktywności zawodowej na lata 2017 – 2021 w zakresie rehabilitacji medycznej schorzeń kręgosłupa oraz narządów ruchu”.

Zadania realizowane w ramach projektu:
1. kwalifikacja do programu (badania wstępne i diagnoza 6h/os.),
2. działania terapeutyczne – rehabilitacja medyczna (5 h/ os.),
3. aktywizacja ruchowa (36 spotkań/ os.),
4. edukacja zdrowotna (6 spotkań).

Udział w projekcie mogą wziąć osoby zamieszkujące gminę Gołdap:
1. kobiety w wieku 18-59 lat i mężczyźni w wieku 18-64 lat – w zakresie edukacji prozdrowotnej,
2. kobiety w wieku 50-59 lat i mężczyźni w wieku 50-64 lat – w zakresie badań diagnostycznych.

Dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie internetowej: www.goldap.pl, www.bip.goldap.pl oraz w punktach:
1. Urząd Miejski w Gołdapi, Plac Zwycięstwa 14, 19-500 Gołdap – Punkt Obsługi Mieszkańców,
2. Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, ul. Łuczańska 1, 11-500 Giżycko.

Decyduje kolejność zgłoszeń!

Projekt ,,Rehabilitacja medyczna schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu wśród mieszkańców Gminy Gołdap” uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego
na lata 2014-2020.

1. Realizator projektu: Gmina Gołdap, Plac Zwycięstwa 14, 19-500 Gołdap.
2. Partnerzy:
a) Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, ul. Łuczańska 1, 11-500 Giżycko,
b) Samodzielny Publiczny Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Gołdapi, ul. Słoneczna 7 b,19-500 Gołdap.

Wartość ogółem projektu: 413 560,00 zł, w tym dofinansowanie: 391 560,00 zł.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Gołdapi (Wydział Współpracy, Komunikacji Społecznej i Funduszy Zewnętrznych – pokój 28) – tel. 87 615 60 55.

Urząd Miejski w GołdapiOpublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.

 

 


Wyszukiwarka

YOUTUBE

YOUTUBE (AUDIO)

Czytaj też:

Nabór kandydatów na prezesa potrwa dłużej

Zgromadzenie wspólników spółki GoldMedica (zarząd powiatu) zdecydowało w ubiegłym tygodniu przedłużyć okres na składanie dokumentów w konkursie mającym wyłonić kandydata na prezesa zarządu spółki GoldMedica.

Więcej…

W GoldMedice powstał oddział rehabilitacji pulmonologicznej

Starosta Gołdapski Marzanna Wardziejewska informuje, że w gołdapskim szpitalu zaczął funkcjonować oddział rehabilitacji pulmonologicznej kierowany przez pulmonologa - specjalistę chorób płuc.

Więcej…

Lipcowe spotkanie miłośników kina

Na lipcowym spotkaniu małomiasteczkowego klubu filmowego wyświetlana była pełnometrażowa animacja dla dorosłych pt. "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego.

Więcej…

Droga do cmentarza w Żabinie będzie przebudowana

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie wójt gminy Łukasz Kuliś wspólnie ze skarbnikiem gminy Sandrą Borowską podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji drogowej w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Więcej…

Od dziś kierowcy zapłacą za parkowanie

Przypominamy kierowcom, że od dziś parkowanie w centrum Gołdapi w dni robocze jest płatne. Dotyczy to zarówno parkingu na pl. Zwycięstwa, jak i parkowania przy ulicach wokół.

Więcej…

Trwają żniwa - kierowcy, uważajcie na drogach

Na terenie naszego powiatu trwają już żniwa. Drodzy kierowcy - jeśli spotkacie na swojej drodze kombajny czy ciągniki z przyczepami załadowanymi zbożem - nie trąbcie, nie wyprzedzajcie na siłę, nie psioczcie pod nosem, że to zawalidrogi. Wykażcie się cierpliwością i zrozumieniem dla rolników.

Więcej…

Spotkanie z Romą Waszak i zakończenie wystawy

30 lipca w Izbie Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza” odbyło się spotkanie z Romą Waszak, autorką wystawy „Zagubiony wątek”.

Więcej…

Na jeziorze wywrócił się jacht żaglowy

Do wywrócenia się jachtu żaglowego doszło dziś w południe na Jeziorze Gołdap. W wodzie znalazło się pięć osób. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

Więcej…

Kolejne wsparcie dla przedsiębiorców

Sklepiki szkolne, które poniosły straty z powodu obostrzeń związanych z pandemią covid-19 otrzymają pomoc. Przedsiębiorcy mogą liczyć na świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Wsparcie otrzymają także piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni. Wnioski są już przyjmowane.

Więcej…

Karetkami woził białoruskie papierosy

Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego zakupił dwa pojazdy medyczne, udawał ratownika i woził białoruskie papierosy.

Więcej…

Będą patrolować granicę słoweńsko-chorwacką

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pojadą wspierać słoweńskie służby w ochronie granicy. Przez miesiąc będą patrolować słoweńsko-chorwacką granicę, by zapobiec nielegalnej migracji.

Więcej…

Pożar w Sokołach

Do pożaru doszło dziś po godzinie 17 w jednym z gospodarstw we wsi Sokoły.

Więcej…

Pierwsze wypłaty środków w ramach programu „Dobry start”

Około 30 mln. zł. przelał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start”.

Więcej…

Rowerowy rajd wokół regionu

Święto Policji można celebrować na różne sposoby. Grupa policyjnych rowerowych zapaleńców z Warmii i Mazur po raz drugi postanowiła zrobić to objeżdżając region na dwóch kółkach, zbierając przy okazji datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. 24 lipca przejadą przez powiat gołdapski.

Więcej…

Rywalizowali siłacze - wygrał Paweł Piskorz

Zawody siłaczy odbyły się w niedzielę w centrum Gołdapi. Rywalizowało 10 zawodników, zwyciężył Paweł Piskorz z Olsztyna. Gołdapianin Piotr Kowalewski był trzeci.

Więcej…

X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego za nami

Wczoraj odbył się X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego. Wzięły w nim udział trzy zespoły, które zagrały systemem każdy z każdym. Turniej wygrała Rominta Gołdap.

Więcej…

Turniej siatkówki plażowej dla pań

I Żeński Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Gołdapi odbędzie się jutro na boiskach przy plaży miejskiej w Gołdapi. Zagra w nim 10 drużyn.

Więcej…

Na boisku uczczą pamieć Mirka Orłowskiego

W najbliższą sobotę na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi odbędzie się X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego.

Więcej…

Akademia w Energylandii

W naszej akademii nie tylko trenujemy, ale mamy też czas na wspaniałą zabawę. Nasi mali piłkarze, ich rodzeństwo, rodzice oraz przyjaciele wybrali się wraz z trenerami Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap do największego parku rozrywki w Polsce.

Więcej…

Rajd rowerowy Šakiai - Budry

W dniach 23-25 lipca odbył się rajd rowerowy z Šakiai (Litwa) do Budr. Jego trasa przebiegał m.in. przez Gołdap. W rajdzie wzięło udział 25 osób, w tym dwie z grupy Rowerowa Gołdap.

Więcej…

Akademia wznowiła treningi

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap wznowiła treningi po krótkim odpoczynku oraz obozie sportowym.

Więcej…