Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawił wyniki rocznego rankingu gmin w programie priorytetowym „Czyste Powietrze”. 625 samorządów zyska dodatkowe fundusze na promocję wymiany „kopciuchów” i termomodernizację domów, w tym nasza gmina.

Gmina Gołdap uplasowała się na 2 miejscu w rankingu obejmującym województwo warmińsko-mazurskie i 48 miejsce w rankingu ogólnopolskim.

„Program Priorytetowy Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią.”

Punkt konsultacyjno-informacyjny przyjmuje interesantów w godzinach:

  • poniedziałek, 11:00-16:00;
  • czwartek, 8:00-13:00.

Z punktu mogą korzystać mieszkańcy miasta i gminy Gołdap, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu i godziny wizyty.

W celu uzyskania informacji o programie oraz w celu umówienia się na wizytę prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 690 966 949 lub 87 615 60 23.

https://samorzad.pap.pl/kategoria/srodowisko/625-gmin-z-dodatkowymi-funduszami-na-promocje-wymiany-kopciuchow
https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze

Urząd Miejski w GołdapiOpublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!