11 listopada 2020 roku był świętem szczególnym – obchodziliśmy święto odzyskania przez Polskę niepodległości w trudnym czasie pandemii. Z uwagi na panującą sytuację obchody Święta Niepodległości w Gołdapi miały charakter symboliczny.

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, bez uroczystości i wydarzeń towarzyszących, Burmistrz Gołdapi wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Gołdapi i Dowódcą 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości, oddając hołd tym, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Każdy Gołdapianin mógł uczcić to święto zapalając znicz i składając kwiaty. Sztafeta 11.11.11.11 organizowana corocznie przez Gołdapskie Centrum Wolontariatu ze względu na obostrzenia sanitarne, przeniesiona została do internetu. Jednym z elementów obchodów 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę była wystawa plenerowa pod hasłem "Tak powstała Niepodległa" przygotowana przez Bibliotekę Publiczną w Gołdapi. Jeszcze do 13 listopada br. można oglądać ją przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Gołdapi.Dziękujemy 15. Gołdapskiemu Pułkowi Przeciwlotniczemu za wartę honorową, mieszkańcom, organizacjom, instytucjom za włączenie się w obchody, a gołdapskiej społeczności szkolnej i uczestnikom zajęć w pracowniach Domu Kultury za przygotowanie występów, piosenek i prac przygotowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dziękujemy Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk, Bibliotece Publicznej, Domowi Kultury w Gołdapi, Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej nr 5, Szkole Podstawowej w Grabowie, Szkole Podstawowej w Boćwince, Przedszkolu Samorządowemu nr 1, Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Dobry Start”.

Dziękujemy, że wspólnie z Wami mogliśmy świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości. Wierzymy, że za rok, 11 listopada w samo południe zaśpiewamy w Gołdapi wspólnie hymn! Wtedy też bądźcie z nami.

Dziękujemy!

Urząd Miejski w GołdapiOpublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.