Minister Cyfryzacji ogłosił możliwość ponownego składania wniosków na zakup urządzeń do pracy zdalnej w ramach programu "Zdalna Szkoła+" dla uczniów wykluczonych cyfrowo. Gmina Gołdap skorzystała z zaproszenia, złożyła wniosek i otrzymała kolejny grant na zakup tabletów i laptopów dla uczniów szkół podstawowych. Tym razem otrzymaliśmy 114.999zł, z wyznaczonego dla nas limitu 115.000zł.

Oprócz tabletów z klawiaturami, etui i internetem planujemy kupić 7 laptopów, które przekażemy szkołom. Cały sprzęt będzie ubezpieczony, co jest ważne z punktu widzenia użytkowników.

Przypomnijmy, w kwietniu Gmina Gołdap pozyskała 79.300,00zł, za które zakupiła 65 dobrej jakości tabletów. Wszystkie zostały przekazane uczniom szkół podstawowych w celu usprawnienia korzystania ze zdalnego nauczania. Niestety, ceny tabletów i akcesoriów wzrosły w ostatnim czasie i pozyskane obecnie środki wystarczą na zakup około 65 kolejnych tabletów oraz 7 laptopów dla szkół. Przed nowym rokiem szkolnym kolejnych 65 uczniów otrzyma nowy sprzęt. Tym razem pierwszeństwo będą mieli uczniowie z rodzin wielodzietnych.

Łącznie w tym roku będzie to 130 uczniów, którzy będą mieli umożliwiony kontakt z nauczycielem na odległość.

Środki na realizację zadania zostały pozyskane z linii Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 w ramach projektu grantowego "Zdalna Szkoła +"

Urzad Miejski w GołdapiOpublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading