Władca Prus Książęcych Albrecht Fryderyk 14 maja 1570 roku na zamku w Królewcu nadał Gołdapi przywilej miejski wraz z wilkierzem. Polecenie założenia nowego miasta wydał pięć lat wcześniej, 16 grudnia 1565 roku, jego ojciec Albrecht Hohenzollern, ostatni wielki mistrz Zakonu Krzyżackiego w Prusach i pierwszy świecki władca protestanckich Prus po Hołdzie Pruskim w 1525 roku.

Wyjątkowy jubileusz 450 – lecia nadania Gołdapi praw miejskich świętujemy 14 maja 2020 roku, w trudnym czasie epidemii koronawirusa. Nie sposób o tym nie wspomnieć. Ten fakt na pewno przejdzie do kolejnych kart historii. Jakże mogłoby być inaczej. To zdarzenie, które nagle, niespodziewanie zupełnie zmieniło cały świat.

Wierzymy, że niezwykły jubileusz Gołdapi przejdzie do historii nie tylko w kontekście globalnej epidemii, ale przede wszystkim odpowiedzialnej i pięknej postawy mieszkańców Naszego miasta w obliczu tej wyjątkowej sytuacji.

Gołdapianie po raz kolejny dowiedli, że nawet mimo izolacji zawsze są razem – wzajemnie sobie pomagają, mogą liczyć na siebie nawzajem i wspierają się w trudnych momentach.

Nadszedł trudny czas, ale po każdej burzy wychodzi słońce.

Tymczasem, szczególnie dziś, choć może to być trudne, gdyż naszą twarz przykrywają maseczki, uśmiechnijmy się do siebie nawzajem, niech ten uśmiech będzie widoczny w naszych oczach, niech będzie to uśmiech dla Naszej Gołdapi, w końcu dzisiaj ma 450 urodziny!

Wszystkiego najlepszego Gołdapi i jej Mieszkańcom!

Urząd Miejski w Gołdapi


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading