Dziś, 13 maja, z Urzędu Miejskiego zostały wydane dyrektorom szkół ostatnie z 65 tabletów zakupionych przez Gminę Gołdap w ramach projektu grantowego "Zdalna Szkoła". Projekt finansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. To najszybszy jak dotąd program, gdzie od złożenia wniosku do osiągnięcia rezultatów - umożliwienie uczniom uczestnictwa w zdalnym nauczaniu - minęło niespełna 6 tygodni.W ramach projektu zakupiono tablety wyposażone w etui ochronne, klawiaturę i dostęp do opłaconego internetu dla 65 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Otrzymali je przede wszystkim uczniowie, którzy nie mają żadnego sprzętu, a materiały z lekcjami były wcześniej dla nich drukowane w szkołach. Tablety są udostępniane przez szkoły na czas, kiedy zajęcia odbywają się w trybie zdalnym. Łączny koszt przedsięwzięcia 79.300 zł, w 100% sfinansowane ze środków zewnętrznych.

Od piątku rusza kolejny program, "Zdalna Szkoła +". Tu również będziemy składać wniosek, żeby ułatwić dostęp do zdalnego nauczania jeszcze większej liczbie uczniów.

Urząd Miejski w GołdapiOpublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading