Zgodnie z zapowiedzią, Burmistrz spotkał się 8 maja z dyrektorami placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Gołdap. Dyrektorzy przedstawili stan przygotowań do uruchomienia zajęć opiekuńczych przy zachowaniu rygorów wyznaczonych przez zaostrzone rygory sanitarne.

Z analizy sytuacji wynika, że wszystkie placówki są przygotowane do rozpoczęcia pracy z przedszkolakami i od poniedziałku, 11 maja, będą gotowe na przyjęcie dzieci. Zostały jednak wprowadzone zasady, których bezwzględnie należy się stosować.

Podstawowe zasady to m.in.:

  • przyjmowanie w pierwszej kolejności będą dzieci pracujących rodziców, w szczególności tzw. pracowników pierwszego frontu (pracowników służby zdrowia, żołnierzy, straży),
  • w jednej grupie dzieci nie będzie więcej niż 12 osób,
  • dzieci nie mogą przynosić do placówki swoich zabawek,
  • wszystkie pluszowe zabawki zostay usunięte, a miękkie powierzchnie zamienione na zmywalne,
  • bezdotykowe mierzenie temperatury ciała,
  • dzieci muszą być bezwzględnie zdrowe,
  • otoczeniu dziecka nie może być osoby w kwarantannie czy zarażonej COVID-19,
  • dzieci będą odbierane i oddawane rodzicom przy drzwiach.

Rodzic, który zamierza przyprowadzić dziecko do placówki powinien wcześniej skontaktować się z sekretariatem lub dyrektorem swojego przedszkola lub szkoły.

Uruchomieniem oddziałów przedszkolnych i opieki w przedszkolu wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pracujących rodziców i ich pracodawców. Podstawą działania jest jednak wyeliminowanie ryzyka rozprestrzeniania się zakażenia wśród dzieci i osób sprawujących nad nimi opiekę w placówkach.

Urząd Miejski w GołdapiOpublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading