2020 to rok, w którym Gołdap obchodzi jubileusz 450-lecia nadania praw miejskich. Wydarzenia poświęcone tej szczególnej rocznicy odbywały się będą cały rok.

W specjalnie przygotowanej zakładce informacyjnej na stronie: www.goldap.pl będziemy Państwa na bieżąco informować o wydarzeniach, akcjach i inicjatywach związanych z tym wyjątkowym jubileuszem, organizowanych przez instytucje kultury, sportu, placówki oświatowe czy organizacje pozarządowe.

Bardzo ciekawe zapowiadają się styczniowe wydarzenia. Biblioteka Publiczna w Gołdapi 10 stycznia organizuje spotkanie z Panem Marianem Waraksą w ramach cyklu: ,,Śladami historii – jak przybyłem do Gołdapi”. Podobne spotkania z naszymi mieszkańcami Biblioteka organizowała będzie w każdy pierwszy czwartek miesiąca. 22 stycznia Biblioteka Publiczna zaprasza na konferencję poświęconą życiu i twórczości Immanuela Kanta połączoną z wystawą ,,Wielki filozof w gołdapskim garnizonie. Historia jednostki wojskowej w Gołdapi do roku 1945”. Biblioteka zaplanowała również cykl ,,Znani Gołdapianie – wspomnienia” – pierwsze wydarzenie poświęcone pamięci Księdza Prałata Aleksandra Smędzika odbędzie się 27 stycznia.

23 stycznia rozpoczyna się Kierunek Gołdap, organizowany przez Dom Kultury, na którym wystąpią m.in. artyści związani z Gołdapią. Dom Kultury od 29 stycznia organizuje wydarzenie pod nazwą ,,Erupcja” – cykl warsztatów i pojedynków gitarowych oraz koncertów, w których udział wezmą związani z naszym miastem muzycy.

 

 

Zapraszamy wszystkich do współpracy i aktywnego włączenia się w obchody 450 – lecia nadania praw miejskich Gołdapi. Niech ten jubileuszowy rok dostarczy nam wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i emocji.

Informacje: Wydział Współpracy, Komunikacji Społecznej i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Gołdapi - tel. 87 615 60 63, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Urząd Miejski w GołdapiOpublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.