Rusza kolejna edycja bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko grypie w ramach programu polityki zdrowotnej pn. „Program szczepień profilaktycznych przeciwko grypie osób w wieku 65+ w Gminie Gołdap w latach 2019-2022”.

To już 3 rok, kiedy seniorzy będą mogli zaszczepić się na koszt gminy.

Szczepienia są bezpłatne i w bieżącym roku wykonywane będą od 15 października do wyczerpania szczepionek, nie później jednak niż do 31 grudnia 2019 r.

Na realizację programu szczepień w tym roku Gmina Gołdap przeznaczyła ponad 17 000 zł.

Z programu mogą skorzystać zainteresowane osoby:

  • po 65 roku życia,
  • zamieszkałe w Gminie Gołdap (pobyt stały lub czasowy),
  • u których lekarz nie stwierdził żadnych przeciwwskazań medycznych do wykonania szczepienia,
  • które wyrażą zgodę na zaszczepienie.

Seniorzy będą mogli zaszczepić się w ramach programu u swojego lekarza rodzinnego. Szczepienia realizują następujące placówki lecznicze:

  1. „Lekarze Rodzinni” R. Sztabiński i Partnerzy Sp.p., w Gołdapi, ul. Słoneczna 9,
  2. GoldMedica Sp. z o.o., Poradnia Lekarza POZ w Gołdapi, ul. Słoneczna 7,
  3. „ADA MED.” Lekarze Specjaliści L. i S. Adamowicz Sp. j. Gabinet Lekarski POZ, Grabowo 27A

O udziale w programie decyduje kolejność zgłoszeń.

W ramach programu przeprowadzone zostanie badanie lekarskie, kwalifikujące do szczepienia. Zaszczepione zostaną osoby, u których lekarz nie stwierdził medycznych przeciwwskazań do wykonania szczepienia. Przewidziana została także akcja edukacyjna. Podczas badania lekarz przeprowadzi dodatkowo edukację uczestników programu na temat objawów towarzyszących zachorowaniu na grypę, roli szczepień ochronnych w profilaktyce grypy, postępowania w przypadku ewentualnego wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych. Po zaszczepieniu uczestnicy są proszeni o wypełnienie anonimowej ankiety, która będzie dostępna w Punkcie szczepień i posłuży nam do celów statystycznych i raportowych.

Dodatkowe informacje dostępne są w Wydziale Oświaty i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Gołdapi pod nr tel. 690966670 Pani Małgorzata Tobolska.

Urząd Miejski w GołdapiOpublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading