Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto oraz Fundacja Ronalda McDonalda zapraszają mieszkańców gminy Gołdap na badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania odbędą się w dniach 17-18 lipca.

Podczas trwającego około piętnastu minut badania lekarz za pomocą aparatu USG dokona u dziecka kompleksowej oceny tarczycy, węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny. Po zakończeniu badań rodzice otrzymują wynik z opisem oraz w razie konieczności porady lekarskie co do ewentualnej dalszej diagnostyki.

Lekarze będą przyjmować w ambulansie fundacji, który stanie na targowisku miejskim w Gołdapi. Zapisy ruszają 4 lipca i potrwają do 13 lipca. Rejestracji można dokonać pod numerem telefonu 690-966-670 w godzinach od 10.00 do 15.00. Do rejestracji niezbędne będą: imię, nazwisko i PESEL dziecka oraz imię, nazwisko oraz numer telefonu rodzica/opiekuna. Udział w badaniach bez rejestracji nie będzie możliwy. Liczba miejsc ograniczona.

Równocześnie, w dniach 17 i 18 lipca zostanie przeprowadzona akcja „Dzień Dawcy Szpiku z Fundacją Ronalda McDonalda”. Zachęcamy do udziału.

Urząd Miejski w Gołdapi


Opublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.

 

 

Wyszukiwarka

Loading