Loading

Zastępca burmistrza Gołdapi Jacek Morzy, przewodniczący rady miejskiej Andrzej Pianka, gołdapscy radni Celina Ostrowska i Józef Wawrzyn oraz dyrektor OSiR Mariusz Kowalczuk wzięli udział w uroczystościach związanych z obchodami dwudziestolecia partnerskiej współpracy pomiędzy Gołdapią i niemieckim Stade. Jednocześnie świętowano trzydziestolecie współpracy Stade z izraelskim Givat Shmuel. Spotkanie obyło się w Stade w dniach 7-9 maja.

Dzięki partnerstwu uczniowie gołdapskich szkół średnich od ponad 20 lat biorą udział w jedynej tego rodzaju na świecie trójstronnej wymianie młodzieży. Co dwa lata z każdego miasta wybierani są utalentowani młodzi ludzie, którzy w trakcie odwiedzin w miastach partnerskich przełamują stereotypy, poznają kulturę, obyczaje oraz tradycje innych narodów. Od lat trwa też współpraca szkół muzycznych, szkół zawodowych i gimnazjalnych, a także strażaków.

Podczas wizyty gołdapska delegacja wzięła udział w roboczych rozmowach na temat rozszerzenia współdziałania np. o inicjatywy sportowe.

Urząd Miejski w Gołdapi


Opublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.