Loading

Gołdap i Gusiew od lat łączą partnerskie stosunki, dlatego często dochodzi do wzajemnych wizyt. W piątek, 4 maja, kilkunastu przedstawicieli Gusiewa odwiedziło m.in. Urząd Miejski. Wielu z nich było w Gołdapi po raz pierwszy. Podczas spotkania Rosjanie zostali zapoznani z gołdapskimi atrakcjami turystycznymi, a także charakterystyką największych i najważniejszych imprez rekreacyjno-sportowych. Goście usłyszeli również o projekcie rekultywacji jeziora, który zbliża się już do końca. Już niedługo woda po oby stronach granicy stanie się wolna od sinic i przejrzysta.

Zastępca burmistrza Gołdapi Jacek Morzy spotkał się z p.o. burmistrza Gusiewa Aleksandrem Kitajewem oraz Benedyktą Łuszczyk – koordynatorką projektów unijnych. Omówiono stan zaawansowania transgranicznych projektów partnerskich, które Gusiew i Gołdap zamierzają realizować w ramach zbliżającego się naboru programu Polska-Rosja.

Po spotkaniu w gołdapskim magistracie delegacja z naszego miasta partnerskiego złożyła wieńce na cmentarzu żołnierzy radzieckich we Wronkach.

Urząd Miejski w Gołdapi


Opublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.