Loading
 
 
 
 

W poniedziałek, 23 października na gołdapskiej pływalni odbyły się pierwsze zajęcia gimnastyki w wodzie "Aqua fitness - Aktywny Senior". Wzięło w nich udział 16 osób.

- Aqua fitness to nowa oferta wprowadzona z myślą o seniorach – wyjaśnia Mariusz Kowalczuk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi. – Nie są to zajęcia zamknięte. Może z nich skorzystać każdy, kto ma ochotę. Gimnastyka w wodzie ma ogromne zalety. Zapraszam wszystkich zainteresowanych w każdy poniedziałek o godz. 11:00. Zajęcia prowadzi Iza Kowalik, instruktor fitnessu i aqua aerobiku gołdapskiego OSiR.

Dlaczego warto wypróbować aqua fitness? Ta forma aktywności fizycznej jest doskonała dla osób w każdym wieku, bez względu na poziom sprawności. Ćwicząc w wodzie niemal nie odczuwa się wysiłku. Przed nadmiernym obciążeniem chronione są stawy. Aqua fitness pomaga w wielu dolegliwościach, podnosi odporność i zapobiega przeziębieniom, opóźnia wystąpienie oznak starzenia oraz wzmacnia serce i wiele partii mięśni. Nie ma przeciwwskazań do uprawiania aqua fitnessu jednak seniorzy uskarżający się na poważniejsze dolegliwości powinni skonsultować się z lekarzem.
Opublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.