Loading

Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto podpisał 25 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego kolejną umowę dotyczącą wsparcia z RPO. Dzięki niej ruszyć może realizacja projektu „Uzupełnienie zabudowy i wyposażenie Domu Kultury w Gołdapi”. Wartość tej inwestycji to ponad 2,1 miliona złotych.

Powierzchnia użytkowa Domu Kultury w Gołdapi powiększy się o prawie 135m2. We wschodniej części dziedzińca powstanie nowy budynek. Dzięki instalacji dwóch specjalnych podnośników zwiększy się dostępność domu kultury dla osób niepełnosprawnych.

- Bardzo mnie cieszy, że dom kultury zyska nowe pomieszczenia – zapewnia Marta Jurgiełan, dyrektor Domu Kultury w Gołdapi. - Ograniczona powierzchnia powoduje kolidowanie ze sobą zajęć. Różne grupy zmuszone są dzielić skromną przestrzeń. Z nowych pomieszczeń będą mogły korzystać zarówno dzieci i młodzież jak i dorośli. Będzie to idealne miejsce do organizacji małych wydarzeń kulturalnych. Równie ważna jest modernizacja sali widowiskowej, dzięki której zwiększy się komfort osób z niej korzystających. Zakup nowoczesnego sprzętu umożliwi organizowanie większej ilości imprez kulturalnych.

Realizacja projektu pozwoli na utworzenie studia nagrań i sali prób. Na ich wyposażenie trafi nowoczesny sprzęt umożliwiający nagrywanie i profesjonalną obróbkę dźwięku: fortepian cyfrowy, powermikser, keyboard i wzmacniacz ze słuchawkami. Sala widowiskowa wzbogaci się o reflektory, przetworniki dźwięku, projektor multimedialny, zestaw mikrofonów bezprzewodowych i wytwornicę mgły. Kino Kultura zyska nowe, wygodne fotele, nowe kurtyny oraz elektroniczny system rezerwacji i sprzedaży biletów. Zainstalowany zostanie procesor umożliwiające odtwarzania panoramicznego dźwięku w systemie 7.1 i zabezpieczenia UPS. Nowy, elektroniczny sprzęt otrzymają również tancerze ognia.

Dofinansowanie z RPO woj. warmińsko-mazurskiego wyniesie 1,72 miliona złotych tj. 81,29% kosztów projektu. Jego realizacja rozpocznie się w październiku 2017r. i zakończy w grudniu 2018r.
Opublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższej informacji.