Loading

25 września burmistrz Gołdapi Tomasz Luto podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego umowę na realizację projektu „Budowa Zakładu Przyrodoleczniczego wraz z rozbudową Promenady Zdrojowej w Uzdrowisku Gołdap”. Wartość tej inwestycji to ponad 21 milionów złotych.

Dofinansowanie z RPO woj. warmińsko-mazurskiego wyniesie prawie 18 milionów tj. 85% kosztów projektu. Jego realizacja rozpocznie się w drugim kwartale 2018r. i zakończy w grudniu 2019r. Inwestycja obejmie budowę centrum przyrodoleczniczego działającego w oparciu o medykamenty naturalnego pochodzenia (takie jak borowiny i woda solankowa) oraz rozbudowę Promenady Zdrojowej.

- Powstanie w Gołdapi zakładu przyrodoleczniczego to będzie niewątpliwy sukces i szansa na rozwój gminy - zapewnia burmistrz Gołdapi Tomasz Luto. – Tak wysokie dofinansowanie i nowatorski, nawet na poziomie kraju projekt to ogromny powód do dumy i zadowolenia. A wszystko to z myślą o naszych mieszkańcach.

Zakład przyrodoleczniczy powstanie w nowo wybudowanym, trzykondygnacyjnym budynku. Będzie on podzielony na trzy strefy rehabilitacyjne. W pierwszej strefie znajdą się gabinety masażu, gabinety wykorzystujące w terapii niskie i wysokie temperatury oraz inhalatoria. Drugą strefę stanowić będą baseny rehabilitacyjne umożliwiające hydroterapię. Redukcję stresu będzie wspierać komora floatingowa umożliwiająca swobodne unoszenie się na wodzie. Ta nowatorska terapia stosowana jest również w leczeniu fobii, depresji i uzależnień. W trzeciej strefie znajdzie się nowoczesne SPA obejmujące sauny suchą i mokrą oraz grotę lodową i komorę infrared. Innym jej atutem będzie tepidadrium, czyli pomieszczenie o obniżonej wilgotności powietrza. Umożliwia ono podnoszenie odporności organizmu, rozgrzanie ciała przed zażywaniem kąpieli w saunie. Wszystkie strefy oraz ich pomieszczenia będą oczywiście wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny. Oczekujące na powrót rodziców dzieci będą mogły bawić się w wypełnionej kulkami salce szałowej. Miłośnicy wspinaczki będą mogli zmierzyć się z grawitacją na jednej z najwyższych w regionie ściance wspinaczkowej. Jej wysokość wyniesie 15 metrów i będzie przystosowana do nauki wspinania oraz rozgrywania zawodów wspinaczkowych. Głodni i spragnieni będą mogli się pożywić w punkcie gastronomicznym. W zakładzie przyrodoleczniczym pracę znajdzie 12 osób.

Gołdapska Promenada Zdrojowa zostanie rozbudowana aż do ulicy Jeziorowej. Powstanie kolejny parking na 42 pojazdy, droga długości 430m, ścieżka rowerową długości 0,5km i chodniki długości 2km. Inwestycję uzupełnią elementy małej architektury takie jak ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Dokonane zostaną nowe nasadzenia zieleni. Zamontowane zostanie dodatkowe, energooszczędne oświetlenie kompleksu.
Opublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższej informacji.