Loading

Kapituła XVIII edycji Konkursu o Puchar Recyklingu doceniła zaangażowanie Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi i przyznała jej wyróżnienie w kategorii Edukacja Recyklingowa oraz statuetki w kategoriach "Zielona Bateria" i "Zielony Kontakt".

W środę, 17 października, w Domu Kultury w Gołdapi odbyło się podsumowanie projektu „Nie godzę się na przemoc rówieśniczą – reaguję, szanuję nie krzywdzę” dofinansowanego przez gminę Gołdap. Objął on ponad 500 nastolatków oraz kilkunastu nauczycieli.

Urząd Miejski w Gołdapi odwiedzili młodzi siatkarze UKS „Trójka”, by wręczyć burmistrzowi Gołdapi Tomaszowi Luto podziękowanie za wsparcie organizacji wyjazdu na Wielki Finał XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki o Puchar Kinder + Sport 2017.

Gmina Gołdap finansuje program szczepień ochronnych przeciwko grypie dedykowany gołdapskim seniorom.

Na nadzwyczajnej sesji rada miejska w Gołdapi poparła wniosek komendanta powiatowego policji inspektora Roberta Marciniaka i wyraziła zgodę na pokrycie 50% kosztów zakupu nowego samochodu policyjnego.

W tym roku gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej przygotowała gołdapska „Jedynka”.

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki w Grabowie zmieniła nieco swój charakter. Uczniowie nauczali, nauczyciele odpoczywali i wszyscy dziękowali.

Senacki Zespół Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym organizuje konkurs „Hejter, hacker, e-obywatel”. Patronat nad nim objął marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski.

Wspólnie możemy utworzyć Pracownię Orange w Szkole Podstawowej w Boćwince. Trwa głosowanie, którego zwycięzcy otrzymają komputery, konsolę do gier, telewizor LCD meble i finansowanie dostępu do Internetu. Organizatorem plebiscytu jest Fundacja Orange.

Trwająca od początku września akcja usuwania azbestu zalegającego na dachach gołdapskich budynków zakończy się 31 października.

W ubiegły czwartek, 5 października, w Urzędzie Miejskim gołdapscy seniorzy świętowali Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Jako pierwszy życzenia złożył im gospodarz burmistrz Gołdapi Tomasz Luto.

Prawie dwa tysiące gołdapian i turystów przyciągnął w sobotę, 30 września na Promenadę Zdrojową Festiwal Zdrowia, interdyscyplinarna, transgraniczna impreza promującej zdrowy styl życia.

Urząd Miejski w Gołdapi przypomina, że osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe planujące inwestycje obejmujące aspekty ochrony środowiska mogą skorzystać z preferencyjnych, nisko oprocentowanych pożyczek oferowanych w ramach programu „EWA plus”.

Zapraszamy do udziału w module szkoleniowym PRAWO DLA SENIORA prowadzonym przez adwokata Marcina Kotowskiego oraz radcę prawnego Barbarę Woźniak.

W Gołdapi zostały zainstalowane nowe ławki i kosze na śmieci. Na taką potrzebę wskazywali mieszkańcy. Trzy z nich znajdują się w okolicach gołdapskiego zalewu. Kolejne uzupełnią nowo powstałe place zabaw na Osiedlu II i przy ulicy Emilii Plater.