Loading

Wydział Infrastruktury i Inwestycji Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gołdapi przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na dostarczenie i montaż zabawek na plac zabaw Hasanka.

W piątek, 18 maja, do Gołdapi przyjechała nowoczesna motorówka ratownicza.

Zapraszamy do udziału w festiwalu kulturalnym Gołdap Festival - Na Zdrowie Kultura o tematyce pro-zdrowotnej, w formule piknikowej, który odbędzie 27 maja w pobliżu gołdapskiej Promenady Zdrojowej. Gwiazda muzyczną festiwalu będzie Varius Manx &Kasia Stankiewicz.

Gmina Gołdap otrzymała dotację w wysokości 24 tys. złotych na zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W nadchodzącą sobotę, 19 maja 2018r. zajęcia sportowe realizowane w ramach projektu "Parki Przyjaźni 2" zostaną połączone z ciekawym wydarzeniem, jakim jest Rajd Rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz".

Urząd Miejski w Gołdapi zaprasza na spotkanie w sprawie budżetu obywatelskiego gminy Gołdap na rok 2019.

Zastępca burmistrza Gołdapi Jacek Morzy, przewodniczący rady miejskiej Andrzej Pianka, gołdapscy radni Celina Ostrowska i Józef Wawrzyn oraz dyrektor OSiR Mariusz Kowalczuk wzięli udział w uroczystościach związanych z obchodami dwudziestolecia partnerskiej współpracy pomiędzy Gołdapią i niemieckim Stade.

Urząd Miejski informuje, że 15 maja rusza drugi nabór wniosków na dofinansowanie pomysłów realizacji działań dotyczących profilaktyki uzależnień. Wnioski należy składać w Punkcie Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Gołdapi do 4 czerwca.

Urząd Miejski w Gołdapi zachęca do uczestnictwa rajdzie rowerowym - ciekawej formie zajęć sportowych, realizowanych w ramach projektu "Parki Przyjaźni 2".

Bieg będzie wiązał się z utrudnieniami ruchu samochodowego na Promenadzie Zdrojowej. Utrudnienia wystąpią 13.05.2018 w godzinach 10:00-13:20.

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że we wtorek, 15 maja w auli budynku szkoleniowo-edukacyjnego przy ul. Partyzantów 31 w Gołdapi odbędzie się spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich dr. Adamem Bodnarem.

Działania zapoczątkowane przez burmistrza Gołdapi związane z pomysłem powrotu Gołdapi na kolejową mapę Polski, nabierają tempa i przynoszą pierwsze efekty. 9 maja odbyła się w Gołdapi konferencja poświęcona rozbudowie sieci kolejowej, a w szczególności przywróceniu ruchu na trasie Ełk - Olecko - Gołdap - granica państwa.

Gołdap i Gusiew od lat łączą partnerskie stosunki, dlatego często dochodzi do wzajemnych wizyt. W piątek, 4 maja, kilkunastu przedstawicieli Gusiewa odwiedziło m.in. Urząd Miejski w Gołdapi.

Do 31 maja można w Urzędzie Miejskim w Gołdapi składać wnioski o dotacje na prace związane z ochroną zabytków. Dofinansowanie może objąć działania konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku usytuowanym na terenie gminy Gołdap i wpisanym do rejestru.

Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych zajęcia sportowych, realizowanych w ramach projektu "Parki Przyjaźni 2", które odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę (5-6 maja) w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi.