Loading

Burmistrz Gołdapi w imieniu Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego informuje, że wróciły podpisane przez wojewodę protokoły z szacowania szkód suszowych.

Okres jesienny to czas infekcji i zwiększonej ilości zachorowań na grypę. Już drugi raz mieszkańcy gminy Gołdap, którzy ukończyli 65. rok życia będą mogli od przyszłego tygodnia skorzystać z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie sezonowej.

W miejscowościach Dąbie i Boćwiński Młyn (w miejscach, gdzie doprowadzenie oświetlenia ulicznego jest zbyt kosztowne) oraz w miejscowości Pogorzel w ramach środków z funduszu sołeckiego na rok 2018 zostały zakupione i zamontowane lampy solarne.

Mieszkańcy wsi najlepiej znają swoje potrzeby i wiedzą na co chcą przeznaczyć pieniądze. W 2018 roku w ramach środków z funduszy sołeckich w kilku miejscowościach zostały zakupione urządzenia zabawowe na place zabaw, natomiast boiska i świetlice wiejskie wyposażone w akcesoria sportowe.

Burmistrz złożył do rady miejskiej wniosek o zabezpieczenie w budżecie gminy środków na budowę mieszkań komunalnych.

Gmina Gołdap na wniosek gołdapskich wędkarzy wystąpiła do Polskiego Związku Wędkarskiego z propozycją współpracy.

Gmina Gołdap złożyła wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi gminnej we wsi Kośmidry. Pieniądze mają pochodzić z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Najmłodsi mieszkańcy wsi Bronisze mają nowe miejsce do zabawy. W ramach kolejnej inwestycji w gminie Gołdap wykonano niwelację terenu, przewieziono kruszywo oraz zamontowano zabawki.

Jeszcze do piątku trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium socjalnego na rok szkolny 2018/2019.

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że w dniu 29 sierpnia 2018 r. (środa) Ewidencja Ludności (pok. 18) i Dowody Osobiste (pok. 19) są nieczynne.

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że dzisiaj od godziny 12:00 do godziny 15:15 mogą wystąpić utrudnienia w pracy urzędu:
- utrudnione będą kontakty telefoniczne (telefonia stacjonarna) z urzędem;
- utrudniona będzie obsługa klienta w systemach informatycznych.


Wyrazy głębokiego współczucia Prezesowi Zarządu PWiK Sp. z o. o. w Gołdapi
Jarosławowi Dzienisowi oraz jego najbliższym

z powodu śmierci Teściowej
składa Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto    


Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto zaprasza na upamiętnienie 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Urząd Miejski informuje, że na stronie www.goldap.pl opublikowano harmonogram odbioru odpadów z terenu miasta w okresie 30.07-03.08.

Zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu do uczestnictwa w wycieczce rowerowej - ciekawej formie zajęć sportowych, realizowanych w ramach projektu "Parki Przyjaźni 2".