Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców.

Wczoraj na stadionie miejskim w Gołdapi test Coopera zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wzięło w nim udział 12 osób, niestety tylko dzieci i młodzież. Zabrakło osób dorosłych. Dwie osoby: Mateusz Wilgus i Przemysław Ciszewski przebiegli ponad 3,3km, co oznacza, że uzyskali doskonały wynik testu. Inni również osiągnęli dobre rezultaty. Na podkreślenie zasługuje też bieg 7-letniej Michaliny Parat, która w ciągu 12 minut przebiegła 1,995km. Dziewczynka wczoraj postanowiła (za zgodą mamy) dołączyć do sekcji LA OSiR Gołdap.

Kenneth Cooper opracował zestaw ćwiczeń obejmujących bieg, chód, pływanie i kolarstwo. Jednak to próba biegowa cieszy się największą popularnością i tylko ona wczoraj została przeprowadzona w Gołdapi.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.


więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO