Wczoraj w Węgorzewie odbyły się XVI Biegi "Mazury Cud Natury". To już miejscowa, pierwszomajowa tradycja. Jak co roku także i w tym na Placu Wolności przybyło mnóstwo sportowców w każdym wieku, od seniorów do kilkuletnich brzdąców. Nie zabrakło też przedstawicieli z naszego powiatu. W biegu głównym pań wygrała Marta Żabicka (Gołdap), w kategorii mężczyzn drugi był Rafał Wronowski (Banie Mazurskie), czwarty Dariusz Borucki (Gołdap), piąty Dariusz Jurewicz (Gołdap).
Bieg główny pod nazwą "Promenada Run" po kilku latach przerwy ponownie „wybiegł" poza okolice Placu Wolności. Liczył 8,6km i prowadził ulicami: Pionierów, Zamkową, promenadą od mostu przy byłej mleczarni do mostku przy zamku, Chopina, 3 Maja, Słowackiego, Kopernika do plaży Miejskiej nad Mamrami, Ejsmontów i powrót promenadą na Plac Wolności przy Muzeum Kultury Ludowej. Organizatorem biegów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie.
- rocznik 1992/1993
1. Przemysław Ciszewski, OSiR Gołdap
2. Tomasz Margiel, OSiR Gołdap
- rocznik 1996/1998
1. Maria Wojda, OSiR Gołdap
3. Patrycja Grygajtys, Banie Mazurskie
6. Kinga Kozłowska Banie Mazurskie
1. Mateusz Wielgus OSiR Gołdap
- rocznik 1999
2. Edyta Ołów, OSiR Gołdap
6. Edyta Szumlańska, SP Banie Mazurskie
2. Albert Wronowski, UKS Banie Mazurskie
3. Konrad Poreda, OSiR Gołdap
- rocznik 2000
3. Maria Hałabuda, SP Banie Mazurskie
- rocznik 2001
6. Maciej Zamojtuk OSiR Gołdap
- rocznik 2003
1. Kacper Taudul OSiR Gołdap
- bieg główny
1. Martyna Żabicka, Łowcy Przygód Gołdap
2. Rafał Wronowski, Banie Mazurskie
4. Dariusz Borucki, Gołdap
5. Dariusz Jurewicz, Gołdap




fot. czytelnik GOLDAP.INFO
Na zaproszenie trenera Damiana Szafrana, 19 grudnia burmistrz Gołdapi Konrad Kazaniecki oraz starosta gołdapski Krzysztof Kazaniecki wzięli udział w spotkaniu podsumowującym kończący się kolejny rok działalności klubu Husaria Gołdap.
6 grudnia w Giżycku odbył się III Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Giżyckiego. Udział w nim wzięło ponad sto osób.
6 grudnia w Gdańsku spotkali się najsilniejsi zawodnicy z całej Polski, by stanąć do walki o medale IV Pucharu Polski Federacji WPC Polska w Wyciskaniu Leżąc.
6 grudnia najmłodsi piłkarze z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap wzięli udział w turnieju piłki nożnej Czarni Kids Cup, który odbył się w hali sportowej Lega w Olecku.
30 listopada w Kętrzynie odbył się XVIII Memoriał Marty Komor w tenisie stołowym. W turnieju wzięli udział m.in. zawodnicy UKS Gołdap Zdrój.
W dniach 8 i 9 listopada tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w turniejach wyjazdowych w Giżycku i Grajewie.
W dniach 13-16 listopada w Pabianicach odbyły się mistrzostwa Europy w sportach siłowych federacji WPA. Dzięki uzyskanym bardzo dobrym wynikom Karol Prawdzik zdobył trzy tytuły mistrza Europy oraz wicemistrzostwo Europy.
Zawodnicy z Gołdapi zanotowali znakomite występy w tegorocznej edycji Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc, zdobywając liczne miejsca na podium zarówno w klasyfikacjach wagowych, jak i mundurowych.
W dniach 24-26 października rok tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w dwóch turniejach wyjazdowych w Słobódce i Kętrzynie.
8 listopada Gołdap stanie się stolicą boksu amatorskiego. W hali OSiR odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - „Gołdap Fight Night – X-lecie Klubu Husaria Gołdap”. To jubileuszowa, dziesiąta edycja gali, która przez lata zyskała uznanie wśród wielu sympatyków sportów walki.