
zobacz zdjęcie grupowe w dużym rozmiarze
Drużyna Nord Ost została zwycięzcą halowej Ligi BGŻ w sezonie 2011/2012. Druga w końcowej tabeli jest ekipa Irydu, trzecia Gusiewa. Dziś rozegrane zostały ostatnie dwie kolejki ligowe. Szczególnie pierwsza (zaległa X) była bardzo emocjonująca. Szansę na zwycięstwo ligowe miały bowiem drużyny Nord Ost i Gusiew. Rosjanie by zdobyć pierwsze miejsce musieli wygrać dwa mecze, a Polacy przegrać oba swoje. Wszystko rozstrzygnęło się w trzecim spotkaniu dzisiejszego dnia. W nim to Iryd pokonał Gusiew 3:1 i zostało „pozamiatane". Nord Ost mógł już grać swoje spotkania na luzie.
X kolejka (zaległa)
- Bostrak GTW - ZSZ Gołdap 2:2
- Leśny Zakątek - KS Tęcza 16:1
- Iryd - Gusiew 3:1
- Mat-Bud - Nord Ost 2:2
XIV kolejka
- Iryd - KS Tęcza 8:0
- Leśny Zakątek - Nord Ost 3:5
- Gusiew - ZSZ Gołdap 5:1
- Mat-Bud - Bostrak GTW 1:2
końcowa tabela ligowa
mecze | W | R | P | bramki | punkty | ||
1 | Nord Ost | 14 | 10 | 3 | 1 | 55 - 17 | 33 |
2 | Iryd | 14 | 9 | 1 | 4 | 43 - 21 | 28 |
3 | Gusiew | 14 | 8 | 3 | 3 | 30 - 18 | 27 |
4 | Leśny Zakątek | 14 | 6 | 4 | 4 | 49 - 27 | 22 |
5 | Bostrak GTW | 14 | 6 | 2 | 6 | 32 - 33 | 20 |
6 | Mat Bud | 14 | 4 | 3 | 7 | 33 - 27 | 15 |
7 | ZSZ Gołdap | 14 | 3 | 2 | 9 | 21 - 36 | 11 |
8 | KS Tęcza | 14 | 1 | 0 | 13 | 15 - 99 | 3 |
Po ostatnim meczu odbyła się dekoracja zwycięzców ligi. Drużyny: Nord Ost, Gusiew i Iryd otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsora ligi, Bank BGŻ oddział w Gołdapi. Najlepszym bramkarzem ligi organizator wybrał Macieja Kuźnickiego (Iryd). Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Dawid Karniłowicz (Leśny Zakątek). Statuetkę Fair Play otrzymała drużyna, której zawodnicy zebrali najmniej kartek - KS Tęcza.
więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO




















W minioną sobotę na jeziorze Gołdap odbyły się pływackie zawody Gołdap Cup na wodach otwartych. O 15:00 na plaży miejskiej pojawiło się kilkadziesiąt osób, by wystartować w zawodach lub dopingować znajomych i bliskich.
W dniach 20-21 czerwca w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Polski Żaków i Żaczek w Tenisie Stołowym. UKS Gołdap Zdrój reprezentował Dawid Łaban.
Akademia Piłkarska 2017 Gołdap zakończyła sezon 2025/2026. Już po raz dziewiąty w ramach zakończenia rozegrany został mecz między rodzicami a dziećmi.
4 lipca plaża miejska w Gołdapi stanie się centrum pływackich zmagań. O godzinie 15:00 wystartują tam zawody Gołdap Cup na wodach otwartych, organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi oraz Fundację Kolsport.
13 czerwca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku odbył się Turniej Mazowiecki w Akrobatyce. W zawodach wzięły udział Gołdapianki - siostry Nadia i Liliana Racis.
W dniach 27 maja - 2 czerwca w Spale odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Dzieci i Młodzieży w Boksie, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski Kadetów. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Husarii Gołdap, potwierdzając wysoką pozycję gołdapskiego boksu na krajowej arenie.
Eliminacje do mistrzostw Polski żaków oraz mistrzostwa województwa skrzatów i żaków w tenisie stołowym rozegrane zostały 30 maja w Olsztynie. Reprezentanci Gołdapi spisali się znakomicie, wywalczając dwa miejsca na podium oraz awans na krajowy czempionat.
IX Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta Olsztyna odbyły się w dniach 6 i 7 czerwca w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera w Olsztynie.
W dniach 5-6 czerwca 2026 roku w Piasecznie odbyły się Mistrzostwa Polski WRPF-PLTRAW „Power Cage Challenge”. W zawodach wystartował m.in. mł. asp. Karol Prawdzik z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
MKS Rominta Gołdap rozegra dziś ostatnie spotkanie przed własną publicznością w sezonie ligowym 2025/2026. Początek meczu o godzinie 16:00.