W sobotę odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Tenisie Ziemnym „Węgorzewo Cup". Turniej został rozegrany na kortach o sztucznej nawierzchni. Organizator zapewnił dla tenisistów niezwykle dużo gier rozpisując tabelę w tzw. systemie brazylijskim (do dwóch przegranych pojedynków).
W mistrzostwach wystąpił gołdapianin Robert Popławski, który w kategorii open zajął III miejsce. Przegrał jedynie walkę o finał z olsztynianinem Robertem Laskowskim 0:2, który - jak się okazało później - został zwycięzcą całego turnieju. Olsztynianin zajmuje aktualnie 10 pozycję w rankingu Amatorskiego Tenisa Polskiego w kategorii open.
W pojedynku o III miejsce gołdapski tenisista wygrał 6:4 i 6:1 z 20-letnim tenisistą z Węgorzewa Maciejem Woźniakiem. Organizatorzy nagrodzili najlepszych zawodników pucharami oraz nagrodami pieniężnymi. Za I miejsce było to 500zł, za II 300zł, zaś za III 200zł.
Wyniki kategorii open:
I miejsce - Robert Laskowski, Olsztyn
II miejsce - Robert Usarek, Suwałki
III miejsce - Robert Popławski, Gołdap




W dniach 8 i 9 listopada tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w turniejach wyjazdowych w Giżycku i Grajewie.
W dniach 13-16 listopada w Pabianicach odbyły się mistrzostwa Europy w sportach siłowych federacji WPA. Dzięki uzyskanym bardzo dobrym wynikom Karol Prawdzik zdobył trzy tytuły mistrza Europy oraz wicemistrzostwo Europy.
Zawodnicy z Gołdapi zanotowali znakomite występy w tegorocznej edycji Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc, zdobywając liczne miejsca na podium zarówno w klasyfikacjach wagowych, jak i mundurowych.
W dniach 24-26 października rok tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w dwóch turniejach wyjazdowych w Słobódce i Kętrzynie.
8 listopada Gołdap stanie się stolicą boksu amatorskiego. W hali OSiR odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - „Gołdap Fight Night – X-lecie Klubu Husaria Gołdap”. To jubileuszowa, dziesiąta edycja gali, która przez lata zyskała uznanie wśród wielu sympatyków sportów walki.
W Sokółce odbył się Międzynarodowy Puchar Polski U-15 i U-17 w boksie. Wiktor Kowalewski w kategorii U-15 do 90kg nie dał szans rywalom i sięgnął po złoty medal, wygrywając wszystkie swoje pojedynki w znakomitym stylu.
Dziś w ramach 13 kolejki rozgrywek Superscore IV Ligi nasza Rominta Gołdap podejmie przed własną publicznością Pisę Primavera Barczewo.
W ubiegłym tygodniu Karol Prawdzik z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wziął udział w siłowych zawodach we Wrocławiu i skutecznie zawalczył o najwyższe lokaty.
Z udziałem gołdapian w dniach 11 i 12 października w Pisanicy odbył się XXII Turniej o Puchar Wójta Gminy Kalinowo w tenisie stołowym.