Ponad 200 zawodników wzięło udział w XXIV Biegu Jaćwingów, który odbył się dziś na trasach biegowych w Lesie Kumiecie. Pogoda podczas zawodów była dobra, jednak nie wymarzona. Temperatura około zera i wczorajsze oraz dzisiejsze opady śniegu sprawiły, że trasy nie sprzyjały szybkimu i lekkiemu biegowi.
Na starcie biegu głównego na 20km stylem dowolnym stanęło 40 osób. W kategorii mężczyzn wygrał go Damian Ciborowski (Pisz), w kategorii kobiet Emilia Romanowicz (Supraśl).
klasyfikacja końcowa w biegu głównym na 20km stylem dowolnym - mężczyźni
- Damian Ciborowski (Pisz)
- Piotr Korzeniewski (Supraśl)
- Rafał Koryciński (Gdańsk)
- Marcin Szlegier (Sejny)
- Daniel Żamojtuk (Gołdap)
- Sebastian Ciborowski (Pisz)
- Hubert Paszkowski (Gołdap)
- Piotr Becz (Gołdap)
- Janusz Meissner (Kartuzy)
- Andrzej Wiśniewski (Suwałki)
- Witold Karniłowicz (Gołdap)
- Dawid karniłowicz (Gołdap)
- Sebastian Saniuk (Gołdap)
- Jerzy Okurowski (Supraśl)
- Jak Kopyt (Konstancin Jeziorna)
- Marek Falkowski (Sejny)
- Krzysztof Pruszyński (Gołdap)
- Tadeusz Hrynaszkiewicz (Suwaki)
- Jacek Tobiszewski (Sejny)
- Czesław Grzeszczak (Warszawa)
- Paweł Rynko (Olsztyn)
- Marek Chłopek (Warszawa)
- Grzegorz Siwicki (Warszawa)
- Łukasz Kacprzak (Warszawa)
- Józef Poźniak (Suwałki)
- Wojciech Jarząbek (Ostrołeka)
- Jarosław Mazur (Elbląg)
- Radosław Gajdamowicz (Suwałki)
- Jacek Domański (Warszawa)
- Tadeusz Twarowski (Gołdap)
- Krzysztof Banach (Lublin)
- Karol Goworowski (Suwałki)
- Andrzej Lemieszek (Giżycko)
- Jan Saniuk (Gołdap)
- Jan Krasnoborski (Lidzbark Warmiński)
- Stanisław Skarzyński (Kętrzyn)
- Jerzy Marcinkiewicz (Ełk)
klasyfikacja końcowa w biegu głównym na 20km stylem dowolnym - kobiety
- Emilia Romanowicz (Supraśl)
- Aneta Ciborowska (Pisz)
- Renata Klekotko (Augustów)
Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w poszczególnych biegach we wszystkich kategoriach, otrzymali medale, dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Wręczał je m.in. Wojciech Fortuna, złoty medalista olimpijski z Sapporo. Wartym zauważenia jest też fakt, że tegoroczne medale dla zawodników były specjalnie bite na tę imprezę.
wypowiedź Piotra Becza chwilę po odbiorze nagrody
Ośrodek Sportu i Rekreacji wręczył też specjalne puchary dla Piotra Becza i Waldemara Ciborowskiego. Pierwszy został wyróżniony za udział we wszystkich dotychczasowych Biegach Jaćwnigów, drugi jako senior rodziny Ciborowskich za najbardziej licznie reprezentowaną rodzinę na biegach.
Szczegółowe, oficjalne wyniki zawodów opublikujemy po ich przygotowaniu przez OSiR.






















































Jutro kibiców w Gołdapi czeka kolejne ligowe widowisko. W ramach 20. kolejki Superscore IV Ligi MKS Rominta Gołdap podejmie na własnym stadionie drużynę rezerw Olimpii Elbląg.
21 marca tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w drugim etapie Grand Prix Trójstyku. Zawody odbyły się w Sejnach.
Ełczanin Karol Prawdzik, na co dzień funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi, odniósł znaczące sukcesy podczas XPC Powerlifting European Championship 2026 w Siedlcach.
Trzech zawodników Husarii Gołdap walczyło w międzynarodowym Turniej o Puchar Niedźwiedzia, który odbył się w minionym tygodniu w Kętrzynie.
Trzech zawodników klubu Husaria Gołdap otrzymało powołanie na zgrupowanie kadry wojewódzkiej: Kamil Zachariasz, Maciej Minkiewicz i Oliwier Kozłowski.
Po zimowej przerwie stadion miejski w Gołdapi ponownie zatętni ligowym życiem. W najbliższą sobotę kibice będą mogli wspierać biało-zielonych w starciu z rywalem z Giżycka. To spotkanie 18. kolejki Superscore IV ligi zapowiada się wyjątkowo emocjonująco.
W sobotę zawodnicy UKS Gołdap Zdrój wystąpili w pierwszym etapie Grand Prix Trójstyku w Płaskiej, a w niedzielę zagrali w turnieju o puchar prezesa Banku Spółdzielczego w Węgorzewie.
W dniach 12-14 marca w Niemenczynie odbył się II Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Mera Rejonu Wileńskiego. W zawodach wzięli udział pięściarze z Litwy, Łotwy, Estonii, Polski oraz Niemiec.
Młoda gimnastyczka z Gołdapi ma za sobą wyjątkowo udany czas. 14 marca Nadia Racis zajęła pierwsze miejsce w IV Ogólnopolskich Zawodach Gimnastycznych w Opolu w kategorii rocznika 2018, pokonując liczną konkurencję z całej Polski.
Z soboty na niedzielę pływalnia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi stała się areną zmagań w ramach XI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada 2026". 