W przyszłą niedzielę na trasach biegowych w Lesie Kumiecie odbędzie się XXIV Bieg Jaćwingów. Dotychczas swój start zadeklarowało kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. Możliwe, że bieg będzie miał charakter międzynarodowy. Niewykluczone bowiem, że wystartują też zawodnicy z Rosji i Litwy.
Dyrektor OSIR Marek Kuskowski zaprasza na XXIV Bieg Jaćwingów
- Patronat honorowy nad imprezą objął wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski - informuje Marek Kuskowski, dyrektor OSiR w Gołdapi. - Ogromną pomocą finansową przy organizacji wsparli wicemarszałek województwa Jarosław Słoma oraz Piotr Becz, współwłaściciel gołdapskiej firmy Iryd.
Gościem honorowym biegu będzie skoczek narciarski Wojciech Fortuna, zdobywca pierwszego złotego medalu dla Polski na zimowych igrzyskach olimpijskich. Udało mi się to uczynić Sapporo w 11 lutego 1972 roku.
Na zwycięzców w poszczególnych biegach będą czekały nagrody finansowe (np. za I miejsce 500zł w biegu głównym) i rzeczowe. Wszyscy uczestnicy biegu głównego na 20km techniką dowolną otrzymają też z tej okazji pamiątkowe medale oraz czapki XXIV Biegu Jaćwingów.
Na gołdapian, którzy przyjdą dopingować zawodników, oprócz wrażeń sportowych czekać będzie też bar z ciepłymi napojami i posiłkami, obsługiwany przez Zajazd Piękna Góra Rudziewicz.
Organizatorem XXIV Biegu Jaćwingów jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Wspierać go będą Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Narciarski z siedzibą w Gołdapi i Nadleśnictwo Gołdap. Komandorem honorowym biegu jest Lech Iwanowski.

W minioną sobotę na jeziorze Gołdap odbyły się pływackie zawody Gołdap Cup na wodach otwartych. O 15:00 na plaży miejskiej pojawiło się kilkadziesiąt osób, by wystartować w zawodach lub dopingować znajomych i bliskich.
W dniach 20-21 czerwca w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Polski Żaków i Żaczek w Tenisie Stołowym. UKS Gołdap Zdrój reprezentował Dawid Łaban.
Akademia Piłkarska 2017 Gołdap zakończyła sezon 2025/2026. Już po raz dziewiąty w ramach zakończenia rozegrany został mecz między rodzicami a dziećmi.
4 lipca plaża miejska w Gołdapi stanie się centrum pływackich zmagań. O godzinie 15:00 wystartują tam zawody Gołdap Cup na wodach otwartych, organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi oraz Fundację Kolsport.
13 czerwca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku odbył się Turniej Mazowiecki w Akrobatyce. W zawodach wzięły udział Gołdapianki - siostry Nadia i Liliana Racis.
W dniach 27 maja - 2 czerwca w Spale odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Dzieci i Młodzieży w Boksie, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski Kadetów. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Husarii Gołdap, potwierdzając wysoką pozycję gołdapskiego boksu na krajowej arenie.
Eliminacje do mistrzostw Polski żaków oraz mistrzostwa województwa skrzatów i żaków w tenisie stołowym rozegrane zostały 30 maja w Olsztynie. Reprezentanci Gołdapi spisali się znakomicie, wywalczając dwa miejsca na podium oraz awans na krajowy czempionat.
IX Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta Olsztyna odbyły się w dniach 6 i 7 czerwca w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera w Olsztynie.
W dniach 5-6 czerwca 2026 roku w Piasecznie odbyły się Mistrzostwa Polski WRPF-PLTRAW „Power Cage Challenge”. W zawodach wystartował m.in. mł. asp. Karol Prawdzik z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
MKS Rominta Gołdap rozegra dziś ostatnie spotkanie przed własną publicznością w sezonie ligowym 2025/2026. Początek meczu o godzinie 16:00.