W dniach 27 maja - 2 czerwca w Spale odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Dzieci i Młodzieży w Boksie, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski Kadetów. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Husarii Gołdap, potwierdzając wysoką pozycję gołdapskiego boksu na krajowej arenie.
Barwy Husarii reprezentowali dwaj zawodnicy: Wiktor Kowalewski w kategorii wagowej powyżej 80kg oraz Oskar Tomaszuk w kategorii do 66kg.
Świetny wynik osiągnął Oskar Tomaszuk, który po serii trudnych walk wywalczył brązowy medal i trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów. Jeszcze większy sukces odniósł Wiktor Kowalewski, zdobywając srebrny medal, drugie miejsce oraz tytuł wicemistrza Polski kadetów w boksie.
Jednym z największych wydarzeń mistrzostw była sensacyjna wygrana Wiktora Kowalewskiego nad mistrzem Europy młodzików Marcelem Durysem. Zwycięstwo odbiło się szerokim echem w środowisku bokserskim i było jednym z większych zaskoczeń turnieju.
Sukcesy indywidualne zawodników przełożyły się również na znakomity wynik klubowy. W końcowej klasyfikacji klubów uczestniczących w mistrzostwach, Husaria Gołdap zajęła pierwsze miejsce w województwie warmińsko-mazurskim, a w ogólnopolskim zestawieniu uplasowała się na jedenastym miejscu spośród wszystkich klubów zakwalifikowanych do mistrzostw Polski.
Tak wysokie lokaty są efektem ciężkiej pracy zawodników, trenerów oraz osób wspierających rozwój boksu w Gołdapi. Osiągnięte wyniki pokazują, że Husaria Gołdap należy obecnie do grona najprężniej rozwijających się klubów bokserskich w regionie, a jej zawodnicy z powodzeniem mogą rywalizować z najlepszymi pięściarzami w kraju.
Jestem bardzo dumny z moich podopiecznych. Pomimo trudnych warunków treningowych, w jakich na co dzień pracujemy a w szczególności okresem zimowym, osiągnęliśmy wynik, który ma ogromne znaczenie zarówno dla naszego klubu, jak i całego miasta Gołdap. Wiktor i Oskar wykonali ogromną pracę. Przez wiele miesięcy ciężko trenowali, wykazywali się determinacją i konsekwencją, a dziś możemy oglądać efekty ich wysiłku w postaci medali mistrzostw Polski. W naszym mieście wiele klubów odnosi sukcesy sportowe, jednak warto podkreślić, że są to jedne z pierwszych medali mistrzostw Polski zdobytych w sporcie kwalifikowanym. To pokazuje, że obrany przez nas kierunek szkolenia przynosi wymierne rezultaty.
Jako klub chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, instytucjom i sympatykom, którzy nas wspierają. Każda forma pomocy ma dla nas ogromne znaczenie. Nie ukrywam również, że dostrzegam różnice w traktowaniu poszczególnych dyscyplin sportowych. Warto jednak pamiętać, że to właśnie nasze wyniki sportowe są najlepszym dowodem na to, że boks w Gołdapi zasługuje na uznanie i dalsze wsparcie.
Klub Husaria Gołdap jest wspierany i dofinansowywany ze środków Gminy Gołdap, za co składamy serdeczne podziękowania. Wierzę, że osiągnięte sukcesy będą motywacją do dalszej pracy i kolejnym krokiem w rozwoju gołdapskiego boksu.
✍️ Damian Szafran - trener klubu Husaria Gołdapi








4 lipca plaża miejska w Gołdapi stanie się centrum pływackich zmagań. O godzinie 15:00 wystartują tam zawody Gołdap Cup na wodach otwartych, organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi oraz Fundację Kolsport.
13 czerwca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku odbył się Turniej Mazowiecki w Akrobatyce. W zawodach wzięły udział Gołdapianki - siostry Nadia i Liliana Racis.
W dniach 27 maja - 2 czerwca w Spale odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Dzieci i Młodzieży w Boksie, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski Kadetów. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Husarii Gołdap, potwierdzając wysoką pozycję gołdapskiego boksu na krajowej arenie.
Eliminacje do mistrzostw Polski żaków oraz mistrzostwa województwa skrzatów i żaków w tenisie stołowym rozegrane zostały 30 maja w Olsztynie. Reprezentanci Gołdapi spisali się znakomicie, wywalczając dwa miejsca na podium oraz awans na krajowy czempionat.
IX Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta Olsztyna odbyły się w dniach 6 i 7 czerwca w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera w Olsztynie.
W dniach 5-6 czerwca 2026 roku w Piasecznie odbyły się Mistrzostwa Polski WRPF-PLTRAW „Power Cage Challenge”. W zawodach wystartował m.in. mł. asp. Karol Prawdzik z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
MKS Rominta Gołdap rozegra dziś ostatnie spotkanie przed własną publicznością w sezonie ligowym 2025/2026. Początek meczu o godzinie 16:00.
W Spale odbywa się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Mistrzostw Polski Kadetów w Boksie. W zawodach uczestniczą m.in. zawodnicy Husarii Gołdap.
W dniach 22-24 maja we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Federacji WPC Polska (RAW | EQ) i Służb Mundurowych (RAW) w wyciskaniu sztangi leżąc.
23 maja Gołdap po raz kolejny stała się stolicą regionalnej lekkoatletyki. Na starcie biegów głównych na 5 i 10 kilometrów 48. edycji Zdrojowego Biegu Zwycięstwa stanęło 67 zawodników i zawodniczek, gotowych do zaciętej rywalizacji.