Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi znalazła się na mapie zakwalifikowanych do dziesiątej, jubileuszowej edycji ogólnopolskiego programu „Gramy w ręczną”.

To wyjątkowa okazja dla uczennic z całej gminy, by pod okiem profesjonalistów stawiać pierwsze kroki w jednej z najbardziej dynamicznych dyscyplin drużynowych.

Jubileuszowa edycja 

Program „Gramy w ręczną” to inicjatywa o ugruntowanej renomie, organizowana przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obecna  edycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W całym kraju do projektu zakwalifikowano setki placówek.

Głównym celem przedsięwzięcia jest nie tylko nauka techniki gry, ale przede wszystkim popularyzacja aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Program ma budować zdrowe nawyki, uczyć współpracy w grupie oraz wyłaniać talenty, które w przyszłości mogą zasilić kadry narodowe.

Zaproszenie dla dziewcząt z całej gminy

Choć gospodarzem programu jest Szkoła Podstawowa nr 5, oferta skierowana jest szerzej. Treningi przeznaczone są dla dziewcząt z klas 1-3 ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Gołdap. To doskonały moment, aby dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, mogły spróbować sił w piłce ręcznej w bezpiecznych i profesjonalnych warunkach. Zajęcia te szkoła będzie organizować we współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym Jaćwingowie Gołdap.

Harmonogram i zapisy

Zajęcia będą odbywać się cyklicznie w hali OSiR w Gołdapi, we wtorki i czwartki w godzinach 13:30-14:30. Rodzice zainteresowani zapisaniem swoich pociech mogą zgłaszać się bezpośrednio do nauczycieli wychowania fizycznego.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info? Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.

Czytaj również inne wiadomości z kategorii "Sport"