Jedna z drużyn Uczniowskiego Klubu Sportowego Trójka Gołdap przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi awansowała do XXX Finału Krajowego Kinder Joy of moving 2024, który odbędzie się w Katowicach.

W miniony weekend w Kętrzynie odbył się Finał Wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej Kinder Joy of moving. W kategorii "czwórek" (klasa 6) drużyna UKS Trójka Gołdap uzyskała wymarzony awans do Katowic zajmując wysokie drugie miejsce. Nasi srebrni zawodnicy to: Nikodem Juklewicz, Dawid Jaźwiński, Jan Urbanowicz, Tymoteusz Kołodziej, Juliusz Buraczewski, Radosław Rzędzian. Trenerem chłopców jest Łukasz Tarasiewicz. Cztery zwycięstwa i jedna finałowa porażka to imponujący bilans, który naprawdę robi wrażenie. Na pokonanym polu boju zostali: AZS UWM Olsztyn, SMS Ostróda, IKS Atak Elbląg, UKS Maratończyk Ełk.

Trochę mniej szczęścia miał zespół "dwójek". Drużyna pod opieką Mikołaja Rawinisa w składzie: Maciej Rawinis, Wiktor Wawrzyn i Dawid Iwaniuk dotarła do półfinału województwa, gdzie przegrała zażartą i emocjonującą walkę po tie-breaku z Kurianvolley Olsztyn. W meczu o trzecie miejsce młodzi gołdapianie ulegli zespołowi AZS UWM Olsztyn. Ale nie wszystko jest jeszcze stracone. WMZPS wpisał bowiem gołdapski zespół na wolne miejsce w Katowicach i niedługo okaże się, czy chłopcy otrzymają szansę wyjazdu na finał krajowy.

Ogromne brawa i gratulacje dla chłopców oraz dla rodziców, rodzin i przyjaciół, którzy przez cały sezon jak i w miniony weekend fantastycznie, gorąco i głośno wspierali młodych siatkarzy. Dziękujemy bardzo dla panom Markowi Słowikowskiemu, Rafałowi Iwaniukowi, Marzenie Juklewicz i Jarosławowi Makuchowi za ogromną pomoc w organizacji wyjazdu na finał województwa.

✍️ Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.