W dniach 20-21 kwietnia starszy sierżant Karol Prawdzik z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wziął udział w zawodach „Double Lift 4” w Łodzi.

Są to prestiżowe rywalizacje, w których uczestniczą najlepsi zawodnicy z całej Polski. Gołdapski funkcjonariusz uzyskał 212,5kg w wyciskaniu sztangi leżąc oraz 290kg w martwym ciągu. Te wyniki dały mu drugie miejsce w klasyfikacji wagowej do 115kg w double lift, drugie miejsce w klasyfikacji służb mundurowych w double lift, pierwsze miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc i pierwsze miejsce w klasyfikacji służb mundurowych w kategorii wagowej powyżej 105kg, oraz trzecie miejsce w klasyfikacji open służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc.

To nie koniec sukcesów policyjnego sportowca w ostatnim okresie. W dniach 27-28 kwietnia odbyły się jedne z najważniejszych zawodów - Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Federacji WPC. W tych zawodach Karol Prawdzik uzyskał swój rekord życiowy osiągając wynik 220kg. Zajął czwarte miejsce w klasyfikacji wagowej do 125kg. Warto dodać, że reprezentacja polskiej policji, której Karol Prawdzik jest przedstawicielem, zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej służb mundurowych, a wynik Karola był najlepszy z całej reprezentacji.

Kolejnym wyzwaniem naszego siłacza będą Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Martwym Ciągu, które odbędą się 29-30 czerwca.

✍️ na podst. komunikatu KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.