Starszy sierżant Karol Prawdzik stanął na podium podczas mistrzostw Polski i mistrzostw Europy. Gołdapski policjant osiągnął rekordowe wyniki.

W dniach 15-17 marca w Zalesiu odbyły się mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, martwym ciągu i przysiadzie. Gołdapski policjant Karol Prawdzik wystartował w zawodach w tzw. „singel lifttach” czyli pojedynczych bojach w wyciskaniu sztangi leżąc oraz martwym ciągu. Uzyskał odpowiednio wyniki 205kg oraz 285kg. W wyciskaniu leżąc pobił rekord Polski wśród służb mundurowych w kat. do 125kg i poprawił rekord życiowy, który dotychczas wynosił 200kg. Tegoroczny wynik 205kg dał mu pierwsze miejsce w tej kategorii wśród służb mundurowych. W martwym ciągu z wynikiem 285kg zajął ostatecznie drugie miejsce. Podczas mistrzostw Polski funkcjonariusz reprezentował nie tylko gołdapską jednostkę, ale również polską reprezentację policji. Zajęła ona pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Gołdapski atleta nie dał sobie czasu na odpoczynek po mistrzostwach. Kilka dni później wystartował w mistrzostwach Europy w trójboju siłowym federacji xpc, które odbyły się w dniach 20-24 marca w Siedlcach. Miasto to jest obecnie „trójbojową” stolicą Polski. Zawody co roku przyciągają tłumy sportowców z całej Europy. W zawodach tych Karol Prawdzik wystartował w formule powerlifting classic RAW, w której nie używa się taśm do przysiadów. W tych konkurencjach uzyskał następujące wyniki: przysiad RAW – 230kg, wyciskanie sztangi leżąc – 210kg oraz martwy ciąg – 290kg. W końcowej klasyfikacji rezultaty tej w konkurencji dały gołdapskiemu kryminalnemu drugie miejsce w kat. do 125kg oraz drugie miejsce w kat. służb mundurowych do 125kg. Warto podkreślić, że gołdapski policjant osiągnął najwyższy wynik w wyciskaniu sztangi leżąc ze wszystkich startujących zawodników w tej formule. W klasyfikacji w singel lifcie w wyciskaniu sztangi leżąc Karol Prawdzik uzyskał wynik 210kg, który pozwolił mu stanąć na podium trzykrotnie. Ponadto, policyjny atleta uzyskał trzecie miejsce w kat. do 125kg open, pierwsze miejsce w kat. służb mundurowych do 125kg oraz drugie miejsce w kat. wszystkich służb mundurowych.

✍️ KPP w Gołdapi