W dniach 2 i 3 grudnia dwoje zawodników MUKS Piorun Gołdap (rodzeństwo Laura i Oskar Kozłowscy) wystąpiło w zawodach Pucharu Świata Juniorów w Pływaniu w Płetwach, które odbywały się na Węgrzech.

Łącznie startowało 357 zawodników z 50 klubów z 14 państw (Austrii, Chorwacji, Czech, Estonii, Francji, Niemiec, Grecji, Węgier, Jordanii, Polski, Singapuru, Słowacji, Turcji i Ukrainy).

Gołdapianie podczas swoich startów pokazali bardzo dobre przygotowanie oraz gotowość do zawodów na coraz to wyższym poziomie. Obydwoje startowali w konkurencjach bi-fins (łączących pływanie w płetwach z kraulem). Oskar na dystansach 200 i 400 metrów zdobył srebrne medale, a w wyścigu na 50 metrów wywalczył brązowy medal. Były to bardzo dobre wyścigi, Oskar pokazał dużą siłę i moc. Dodatkowym sukcesem jest również to, że osiągniętym rezultatem na dystansie 400 metrów zrobił on minimum do kadry narodowej seniorów. Laura rywalizowała z rocznikiem starszym, ale wcale jej to nie przeszkadzało w zdobyciu bardzo wysokich miejsc. W swoich startach pokazała, że jest gotowa podjąć rywalizację z najlepszymi juniorkami w swojej kategorii. Najlepiej zaprezentowała się w wyścigu na 400 metrów, gdzie zdobyła srebrny medal.

Były to bardzo dobrze zorganizowane zawody, stały na wysokim poziomie sportowym. Mimo 15 godzin jazdy do domu, wracaliśmy szczęśliwi oraz dumni z osiągniętych wyników. Dziękujemy za wsparcie i doping.

✍️ MUKS Piorun Gołdap

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.